Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhat Osmani - Suhareke Na U Ka Ba Nami Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

OOOO n"Suhareke o nav ka ba nami
mos u ngjall qaj SALI o SHabani
besa bes o n"at malesi t"re
trima t"mdhaj o gjithemone jan le
qe i rriti o vete ky dhe
kapetana o gjithemone kan preje
II
Trimni bani o dhe pushke qiti
kombit tone o ftyren ja zdriti
ish ky trim o nga malesia
ku e ka o folene trimenia
ku jane rrite o burrat me za
e gjthemone o jan pre me shkae
III
Nacallnik diqka du met thane
o te shqiptart o zakon so kane
armet e mbushne pa gjak me i lan
Nacallnik o mor tu nxift jeta
se jep armen o BESIM NDRECA
per pa u kall flak Suhareka
IV
OOOO nxur alltin e ja qiti tymin
n"vend ma vrau o njat Shka katilin
shokt e tij krejt o jan tmerru
a eshte jete o sot kryt o me pshtu
ikin vrap se i kapi tmerri
o sikur pulat o nga Skyfteri
V
Eshte dredh trimi o shku ne shpi
u pershendet o me gru e femij
po u thot fmive o lamtumire
ju u rriteshi o n"Kosove t"lire
me dite sodit metet pa mue
por veteveten e kam pague
VI
OOO lamtumire poi thot nane Kosova
shume n"ket jete per ty u pervelova
n"burgje t"randa rinine kalova
e ma n"funde o per ty luftova
lamtumire moj Suhareke
o zullumqarin o jau kam hjeke
lamtumire moj Suhareke
oooo zullumqarin o jau kam hjeeeke
Nexhat Osmani
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/12/2015


Nexhat Osmani - Suhareke Na U Ka Ba Nami
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Suhareke Na U Ka Ba Nami".
3. Video është e këngës "Suhareke Na U Ka Ba Nami", por nuk këndohet nga Nexhat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nexhat Osmani:


Komente 0