Nexhmije Pagarusha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  239
 • Vendlindja:
 • Pagarushë (Malishevë) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 86 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Nexhmije Pagarusha është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë, popullore qytetare dhe popullore kosovare. Kur flitet për të, përdoren në një frymë shumë epitete si: Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor, Ema Sumak Shqiptare, Madam Butterfly, Fyti i Kristalte, etj. Mori shumë çmime, ndër të tjera "Këngëtare e Shekullit". Këndon që nga vitet e'50.Veprimtaria e saj muzikore 50-vjeçare është aq e gjerë, sa që është vështirë të thuhet se cilit zhanër i takon. Është e njohur për interpretimet e saj të shkëlqyera në mu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Adelina Emini

Dhurata Ahmetaj

Rona Nishliu

Zanfina

Arta Bajrami

Shyhrete Behluli

Leonora Jakupi

Shkurte Fejza

Genta Ismajli

Gili


Tags: Nexhmije Pagarusha, Nexhmije Pagarusha, Nemdžija Pagaruša

Nexhmije Pagarusha në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë