NG
NG

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Naser Kelmendi:
  • Vendlindja:
  • Gjilan Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër

Biografia

BIOGRAFIA: NG është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Naser Kelmendi njihet si NG Doubleg dhe është anëtar i grupit të madh shqiptar "GG ArmY". Jeton në Zvicër prej shume vjetësh. Më datë 24 Janar 2008, NG publikon videoklipin "Me Fal Nene", në bashkëpunim me B-Genius. Kjo ishte kënga e parë si anëtar i GG. Në vitin 2008-2009 lansoi disa këngë, pastaj pauzoi për disa vjet. Më datë 1 Tetor 2011, NG publikon videoklipin "Fati I Saj", në bashkëpunim me Wigann. Më datë 7 Mars 2015, NG publik...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0