A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Niil-B - Maturant  (Feat. Fresh-p)


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

08/05/2010

2010-05-08T23:20:36

Featuring

Fresh-P


NiiL-B
- nata e fundit sonte po kalon //
- kujtimet jo nuk shuhen //
- ditet kaluan por nuk i harron //
- fletoret mo nuk shkruhen //

- vitet shkuan e mbrapa mo nuk kthehen //
- lotin skam forc ta mbaj //
- stakohemi mo ne klasen e as nuk dehem //
- arsyja pse un qaj //

- veten sun e permbaj .. po edhe ktu ka mas //
- n syt e tu e shoh shkollen edhe dashnin per klas //
- ti shoqe zgatma doren mo n'bank nuk ke mem pas //
- nuk ka mo mungesa n ditar e as shkrime n drras //

- n oborr nuk ke me nejt nuk shkojm mo n'drejtori //
- ska avantur t shejt .. si 14qi n shipni //
- andrra sonte mbaron .. mungesen tasht pe ni //
- jet e re fillon .. e kujdestar mo nuk ki //

Ref x1

- SONTE .. nata fundit shpejt po shkon //
- kejt gotat nalt
- qdo maturant ne ta feston //
- kejt gotat nalt
- kjo nat e bukur po mbaron //
- pi mos u nal
- se ky kujtim me kurr sfillon
- pi mos u nal

Fresh-P
- as 1 dit nuk harrohet .. spo muj me besu //
- edhe n onderr um kujtohen senet qe i kem kalu //
- shkoj shum shpejt .. gjimnazi nuk harrohet //
- kjo koka kon 1 pjes e jetes qe shpejt kalohet //

- nuk mo n klas me nejt .. e as gjumin me vazhdu //
- nuk ka mo 1sha t drejt .. as tut mu perjashtu //
- nuk ka mu sill te shkolla .. as kafe mo me pi //
- mo nuk dhezim cigare .. mas msimi me shoqni //

- kshtu qe sonte kejt me pi .. nata fundit po na shkon //
- kejt gotat nalt .. edhe pse loti ju tradhton //
- ti maje veten apet fundi osht i fshtir //
- sonte fjala ma e keqe osht .. lamtumir // //

- pershendetmi mes veti .. se shkolla kshtu e ka //
- 3 vjet mu kon bashk .. e n fund prap mu nda //
- pershendetnu mes veti .. sikur moter e vlla //
- a thu a rrim mo kejt .. naj her a kem mu pa //

Ref
- SONTE .. nata fundit shpejt po shkon //
- kejt gotat nalt
- qdo maturant ne ta feston //
- kejt gotat nalt
- kjo nat e bukur po mbaron //
- pi mos u nal
- se ky kujtim me kurr sfillon
- pi mos u nal .............Traxx


Lyrics submited by The-traxx
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019