Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Me Fal

Diqka thell ne shpirtin tim
kam fshehur nje koh te gjat
qe dhe tani mundohem ta fsheh
Sesht e let te thuash qfar ndjen
Apo se askush smunet te kuptoj


Jan disa gjera qe rall kush i perjeton
E ndokush as smund ti paramendon
Kurse un gjerat mundohem ti mohoj
Mundohem ta genjej veten


Ndonjeher them ne regull ky esht fati im
Po pse keshtu nje fat pa Asnje far shprese
Pse keshtu te jem Larg atyve qe dua
Ndoshta skam guxim te perballoj
Nje gje te till Te them Te dua


Pa mar parasysh se qfar do thone tjeter
po tek e fundja un jetoj jetem time
Jap force vetes me kto fjal ne brendsi
Po realiteti Heshtja me mund
Po sikur nje her te kem at forcen e brendsis


Me duket se gjindem ne nje rrug
Dhe qe ne ate ka vetem nje rrugdalje
Qe ec vazhdimisht dhe ne fund dal ne te njejten rug
Trishtuse, mjerim mos te kesh te drejten
Te thuash te verteten

Me fal sisha per ty sepse skam guxim
Skam zemer te perballoj gjdogje
Duhet te mar vetem nje her guxim
Dhe te vendos JETA IME MORI FUND TANI

- poezi nga Niittaa


- Poezia u dërgua nga Nita -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5


Më shumë nga Niittaa


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet