Nikko
Nikko

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Besnik Abdyli:
  • Vendlindja:
  • Gjilan Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi Suedi

Biografia

BIOGRAFIA: Nikko është një këngëtar. Nikko është një artist kosovar që përveç emrit skenik, njihet edhe si Besnik Abdyli, lindur në Gjilan- Kosovë. Ai nisi të merret me muzikë qysh në moshë të hershme, por për shkak të rrethanave nuk kishte mundur të iniconte pasionin e tij deri në vitin 2020. Nikko njihet për karakteristikat e tij në aspektin e punës si një person i përkushtuar si në fushën e biznesit, ashtu edhe në muzikë. Nikko jeton dhe vepron në Suedi, nga ku prej të tij priten...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0