Më mbaj mend (për 1 muaj)


Niko Vasili - Nje Vajze
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Vajze".
3. Video është e këngës "Nje Vajze", por nuk këndohet nga Niko Vasili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Niko Vasili - Nje Vajze  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 12-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1973

1973-11-30T23:00:00+00:00Shoh cdo dite ate vajze
Kur rruges shkon ajo ne pune
Thone se punon ne nje uzine.

Ndonese shoqet e duan qe te gjithe ate shume
Thote, une, ajo, nuk te le pa pune.

Edhe prane kur me kalon perhere
Ngjan e thjeshte si nje pranvere,
Ndonese eshte e urte edhe punetore,
Cdo mengjes te qeshur e shoh une.

Kudo qe te jesh vajze e thjeshte
Prane do me kesh,
Une jam si ti.

Gje me t'bukur s'ka
Qe te jesh e thjeshte,
Gezim e ciltersi njerezve u fal.

VERSIONE TË TJERA TË KËSAJ KËNGE:


Më Shumë Këngë Nga Niko Vasili:


Komente mbi këtë këngë