Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikollë Gjini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Nikollë Gjini është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Më datë 15 Maj 2015, Shemsie Gashi publikon videoklipin "Per Ty", në bashkëpunim me Nikollë Gjinin. Në vitin 2007, Nikollë Gjini publikon albumin "Live 2017". Më datë 27 Tetor 2018, Nikollë Gjini publikon videoklipin "Heroit Xhevat Berisha". Në vitin 2019, Nikollë Gjini publikon albumin "Dil Moj Këngë". Më datë 19 Tetor 2019, Dava Gjergji & Nikollë Gjini publikojnë videoklipin "Jam Mirdita"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentDil Moj Këngë (2019)

Live 2017 (2007)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Genc Pirraku

Bekim Ibrahimi

Besim Lokaj

Hysni Gashi

Mehmet Gashi

Qemal Kadriu

Liridon Sadriu

Shpetim Jakupi

Rrustem Orllati

Asman Hoti

Tags: Nikolle Gjini


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet