Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  116
 • Vendlindja:
 • Triesh (Malësi E Madhe) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Mal I Zi 
 • Mosha:
 • 61 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Nikollë Nikprelaj është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore e Shqiperisë së veriut, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Nikollë Nikprelaj është këngëtar i njohur nga Trieshi i Malësisë së Madhe. Nikolla gjithmonë ka pasur pasion për këngën, ai filloi të këndoi si profesionist në vitet e vonshme të rinisë. Nikolla poashtu është udhëheqës i grupit folkloristik "Besa Trieshit". Grupi ka fituar shumë herë vendin e parë nëpër koncerte dhe festivale nëpër Malit të Zi, Kosovë dhe Shqipëri. Nikolla është gjithashtu i njohur se luan në disa instrumente si, lahutë, çiftel...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Albin Nikprelaj

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

6 🔥

Zemren Ma Ke Thy (2018)

★★★★

Kenge E Atmosfere (2014)

★★★★

Darsma Jonë (2013)

★★★★★

Ani, Ani (2012)

★★★★★

Hidhe Vallen (2010)

★★★★★

Ti Ske Shpirt (2004)

★★★★★

çlirimtaret Koke Per Toke (1999)

★★★★★

U Knoft Hymni Gjithkombëtar (1990)

☆☆☆☆☆

Oj Lulja E Malësisë (1987)

★★★★★

Ne Preshev E Ne Tetov

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Nikolle Nikprelaj, Nikollë Nikprelaj, Nikoll Nikprelaj

Komente 6