Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Nikollë Nikprelaj - Filxhani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Ndal"

Komente

Asnjë Koment

06/03/2014

2014-03-05T23:14:50+00:00Du me ardh me pi kafe
Me ti thane dy tri llafe
Filxhani me ma shikue
Se a ka derman per mue?

Dora dridhe filxhanin o
Kama dridhe fustanin o
Jam e re s'ja di dermanin o
Jam e re s'ja di dermanin o

Kafen me ma godit
E sheqer mos mi qit
Mire se te kam gjet e
Sheqer je ti vet e

Jabanxhi m'ke ardhe ne der
Po ta qes veq pak sheqer
Me t'prit keq inad ma mer o hej
Me t'prit keq inad ma mer o hej

Me sheqer kafja duhet
Por se ma za kur nuk thuhet
Dhe inat kur kush s'ta mer e
Se je vetmja e sheqer e

Jabanxhi m'ke ardhe ne der
Po ta qes veq pak sheqer
Me t'prit keq inad ma mer o hej
Me t'prit keq inad ma mer o hej


Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet