Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nikollë Nikprelaj - Nuk Jetoj N'tjetër Fole
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Jetoj N'tjetër Fole".
3. Video është e këngës "Nuk Jetoj N'tjetër Fole", por nuk këndohet nga Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Nikollë Nikprelaj - Nuk Jetoj N'tjetër Fole Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"çlirimtaret Koke Per Toke"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+01:00eh moj shqiponje
moj shqiponje ce fluturon
o a po e sheh
a po e sheh prishtinen tone
oh turma ,turm
turam turmen nuk po e presin
rrug e fshat
rrug e fshatna shkret po m'besin

oh ku po shkojn
ku po shkojn me plumb ner dham
oh ku po shkon
ku po shkon Kosova n'kam
o pleq e fmij
pleq e fmij po vdesin t'uni
me ju dhims
me ju dhims gurit e drunit

REF.
ooooo
me naj fal arin e botes
nuk e n'drrojm me dhe t'Kosoves
nuk jetojm n'tjeter fole
heu pos Kosoves

me naj fal arin e botes
nuk e n'drrojm me dhe t'Kosoves
nuk jetojm n'tjeter fole
heu pos Kosoves
ku kam le

II
eh moj shqiponje
moj shqiponje ce fluturon
o a po e sheh
a po e sheh drenicen tone
o po luftojn
po luftojn si kur kujlçeder
djemt e ri
djemt e ri t'Kosoves vjeter

o thrret Kosov
thrret Kosova zot ku je
o çke ndermend
çke n'dermend me ba me ne
o hap Shipni
hap Shipnija dyrt e veta
mir po i pret
mir po i pret heu tungjatjeta

REF
ooooo
me naj fal arin e botes
nuk e n'drrojm me dhe t'Kosoves
nuk jetojm n'tjeter fole
heu pos Kosoves

me naj fal arin e botes
nuk e n'drrojm me dhe t'Kosoves
nuk jetojm n'tjeter fole
heu pos Kosoves
ku kam le

me naj fal arin e botes
nuk e n'drrojm me dhe t'Kosoves
nuk jetojm n'tjeter fole
heu pos Kosoves

me naj fal arin e botes
nuk e n'drrojm me dhe t'Kosoves
nuk jetojm n'tjeter fole
heu pos Kosoves
ku kam le


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë