Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikollë Nikprelaj - Bjeri Ciftelise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

2x
Kur kalon përpara derës
Lum-lum-lum për mu
Knojnë bilbilat e pranverës
Lum-lum-lum për mu!

Bjeri çiftelisë
Vajza e Malësisë
Krah për krah, dorë për dorë
Malësorja me malësorë.
Pate thane se ke pa andërr
Lum-lum-lum për mu
Veten nuse, mua dhandër
Lum-lum-lum për mu!
Bjeri çiftelisë...


Ky tekst u dërgua nga nana lubesNikollë Nikprelaj
Publikimi: 14/12/2009
Festivali: Zhurma Show 2009
Orkestrimi: Genti Lako


Nikollë Nikprelaj - Bjeri Ciftelise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bjeri Ciftelise".
3. Video është e këngës "Bjeri Ciftelise", por nuk këndohet nga Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:


Komente 0