Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikollë Nikprelaj - Hidhe Vallen  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Ani, Ani"

Komente

Asnjë Koment

09/03/2012

2012-03-09T11:16:19+00:00Hidhe ti hidhe moj çikë
vallen sa te ka hije
kur te shoh te paren
na e paske shtatin ti
ma te bukurin ne malsi.

luj moj çikë
moj zan moj bukuroshe
ata sy e zemrat sec naj joshe
bukuri si ti dhe djelli ka lakmi.

ref.hidhe çiko vallen
ne valle mos pusho
sec naj morre zemrat
çunat naj shiko
gjithë i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
ti moj çikë o moj çikë

fluturo si flutur rrezullo si sheg
ty moj remtirushe
flak moj tosk e gege
gjith i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
o moj çikë o moj çikë.

ndale pak ndale ti cike e vogel
se te gjith mas teje
s`ndalojn hapin ah kta
pleq edhe te rinj
sa te kane lakmi.

luj moj çikë moj zane
moj bukuroshe ata sy
e zemrat sec naj joshe
bukuri si ty dhe djelli ka lakmi.

ref.hidhe çiko vallen (3x)
n`valle mos pusho
seç naj dogje zemrat
çunat naj shiko
gjit i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
ti moj çikë o moj çikë.

fluturo si flutur rrezullo si sheg
ty moj remtirushet flak
moj toske e gege
gjith i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
o moj çikë o moj çikë.


Ky tekst u dërgua nga Besa
Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet