Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nikollë Nikprelaj & Ilir Shaqiri - Kuq E Zi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kuq E Zi".
3. Video është e këngës "Kuq E Zi", por nuk këndohet nga Nikollë Nikprelaj & Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nikollë Nikprelaj & Ilir Shaqiri - Kuq E Zi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Ani, Ani"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Ilir Shaqiri

01/12/2012

2012-11-30T23:00:00+00:00Kuq e zi
sot cenka vesh Malsia
neper shekuj
na flet historia
syrin gac
e zemrn duhi
shtat mauzere
edhe ni allti

Ded Gjon Luli briti
si vetima
bini burra
e bini ju trima
mal e fusha
u perplas jehona
ta shpetojm
malsia esht e jona

REF
Se kto male
ma nuk presin
ja dot dalim
ja do vdesim
trimerisht jeten e lam
rroft Malsia nane

se kta djem
ce i kam me veti
si ka toka
si ka deti
Ded Gjon Luli
i Malsis
nderi i shqipris

II

Per nje dit
paska ra turkia
me pushk ne faqe
e ndoci malsia
shtat mauzere
te tana tuj blue
kurr pa pra
e kurr pa pushue

Ded Gjon Luli briti
si vetima
bardh si bora
ksulet ngre vranina
s'qahet xemi
e skuqet valbona
ta shpetojm
malsia esht e jona

REf
o fest te madhe
o sot ka malsia
o brohorasin
Kosova e Shqipria
vallja çame
zbret n'preshev
shkupi thurr lavdin
malet fushat e atdheut
jan veshur kuq e zi


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet