Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikollë Nikprelaj - Bab E Bir (Feat. Albin Nikprelaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  21

Nji nate dimri prane oxhakut
Me dy djemte tuj kuvendu
Djali i madh zemra e bajrakut
Mend o babe du me m'tregu

Kallxome babe per Kastriotin
Nane Terezen e bekuar
Me trego trimat e kombit
Qe perjete u ke kenduar

Bir ty baba te ka thane
Je shqiptar e s'e lun topi
Tash na njeh tane Evropa
Jem sternipat e Kastriotit

Ref...x2
Babe e bir brez pas brezi
Veç lirine kemi kerkuar
Plage e saj gjithe zemrat mbesin
Zoti i madh na ka bekuar

Sa te ndriçoje dielli me rreze
Sa te kete jete ne boten mbare
Sa te kete zemra gjak nder veje
Une dhe ti jemi shqiptar

Me trego per fusha e male
Qe me diell jane mbuluar
Bukurite mbi tokat shqiptare
Qe Naimi ka kenduar

Bir ty baba te ka thane
Je shqiptar e s'e lun topi
Tash na njeh tane Evropa
Jem sternipat e Kastriotit

Ref...x2
Babe e bir brez pas brezi
Veç lirine kemi kerkuar
Plage e saj gjithe zemrat mbesin
Zoti i madh na ka bekuar


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiNikollë Nikprelaj
Featuring: Albin Nikprelaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2012


Nikollë Nikprelaj - Bab E Bir
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bab E Bir".
3. Video është e këngës "Bab E Bir", por nuk këndohet nga Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:


Komente 1