Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nikollë Nikprelaj - Familja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Familja".
3. Video është e këngës "Familja", por nuk këndohet nga Nikollë Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nikollë Nikprelaj - Familja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

03/07/2019

2019-07-03T19:01:19+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Familja" kënduar nga Nikollë Nikprelaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Nikollë Nikprelaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Epoka 94 - Familja

Rrugët e jetës
nuk janë aq të lehta
nuk janë të ëmbla
të vështira janë
Ajo që ka vlerë
është veq e vërteta
dashuri e pastër
e njerëzve që ke pranë

Ajo që më mbush plotë jetë
është familja dashuria e vërtetë
Nkëtë botë asgjē nuk ka rëndësi
si shtëpia e mbushur plotë fëmijë

Motiv i ditës
janë sytë e fēmijëve
përqafimi i tyre
është parajsë në tokē
lodhja nuk ndihet
kur unē jam pranē tyre
dua që kjo ndjenjë
të mos shuhet dot

Lyrical Son - Familja

Yeeaah
na jena big Xig
Lyrical Son (WHAT'S UP)
Prishtin (WHAT'S UP)
Kosov(WHAT'S UP)Shqipri (WHAT'S UP)
every body what's up

... Lyrical Son...

Ok
Ma bojn Lykënnn Son Tash e ki ti renin
Jom Lyrical Son bitch maje nmen temin
Sjena Bossa (Jena Bossa)
Sjena Dosta (Jena Dosta)
anyyyyyyy youppppppppppp
Jeni me neve fit fit
Lyrical Son Big Xig
Sigurt mu kon hit hit
Qoni nalt (mani nalt)
Hala ma nalt (mos u nal)
Ana majjt (ana majjt)
Ana djjath (ana Djatht)
Drejtperdrejt Live
Tu e prek atmosferen
Straight jo po High
N'Prishtin e kaloj veren
se ksi reperi sun e mrrin kurr edhe me dasht
Money Festim em thirrin se i kom gjepat e trash

E kom diltindjen dit per dit
vet i bindi qe jom tip
vet i gjinen qe se din
E kom familjen 100%
Ma me honger mut ( mooo )
Ma se muj me nii ( niiiii )
Mos u bo mangup
se vi ta heki baterin

Ref..(2x)
S'kom nevoj per krah se krah jom vet
Neve na gjen gjithka nese doni najsen
Heej merre bindien
(Ouu ) se ki familjen
Joo s'kom nevoj per krah un se krah jom vett
Neve na gjeen gjithqka nese doni najsen
Mere Bindien Ekom familjen

.... Big xig

Bomani venin po vien Agon amiga
Clubin e shprazt e kthen tmusht me pidha
E kom perqindjen (100%)
E kom familjen ( gjithkush e din )
Heej ka po vi ka po shkoj
me kon po rri (rri)
Ku po pi qa po boj
kon pe qi
em she n'Airport kaloj n'Autoban
N'koncert ta boj me dor neser jom n'Amsterdam
Ouu jom i shtrejt i trent jom Babes
Thirri krejt boni ren krejt Babes
Pa paka amiga shum
Pa paka amiga ...

Op me ring , op me pi un jom olle
op me iq op qe gji un jom olle
shpejt si flesh heret a von jom ring tingull
e jo ring ton ..

Ref..(2x)
Skom nevoj per krah se krah jom vet
Neve na gjen gjithka nese doni najsen
Heej mere bindien
(Ouu) se ki familjen
skom nevoj per krah un se krah jom vett
Newe na gjeen gjithqka nese doni najsen
Mere bindjen
E kom familjen

Thirri thirri thirri thirri kreejt
Mbledhi ngoj asnjonin se bojn njejt
mere bindjen
SSe ki Familjen
Thirri thirri thirri thirri kreejt
Mbledhi Ngoj asnjonin se bojn njejt
mere bindjen
Se ki Familjen ..
Më Shumë Këngë Nga Nikollë Nikprelaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet