Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Nimon Mushkolaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  6
 • Vendlindja:
 • Deçan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 54 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Nimon Mushkolaj është një këngëtar i njohur. Nimon Musshkolaj nrrjedh nga një familje me traditë të vjetër muzikore. Prej saj ai trashëgoi dhe mësoi shumë për këngën. Si fëmijë filloi të marr pjesë në festa të ndryshme shkollore, në të cilat u dallua me talentin dhe zërin e tijë karakteristik. Gjat viteve 1981 – 1988 isht antear në Shoqërin Kulturo-Artistike „SHPRESA“ (themelues i së cilës ishte Jusuf Gërvalla), e cila ishte ndër shoqërit më të mira kosovare. Nimoni u dallua me interpret...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Ardian Mushkolaj (Ardi)

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Agim Gerguri

Naser Dula

Ardijan Rusta

Fehmi Kastrati

Dardan Shkreli

Florent Nushi

Miftar Meta

Leka

Shkumbin Kryeziu

Hidaver Osmani

Tags: Niman Mushkolaj, Nimon Mushkolaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet