Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nimet Leka - Ne Prag Te Deres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  2

Ne Prag Te Deres me gure qe kan dremit
ne mes t'oborrit ku ti mungon persri
mes luleshbore mes sharmenshejsh t'kujtoj une ty
edhe vetmija me bahet ma e rand

ku lam te qamet e qeshjet e rinis
puthjet poshte udhes, pergjimet e komshis
sa her dritaren e dhomes tane rrugs shikoj
dhe ofshamet e dashnise

REF 2x:
o lumtuni ku ju kam o gzime t'mija
kthej kryt mbrapa
e du me u kthu tek ju
sa e pafund ishte rinija
kur nshpirt vlonte dashnija
o er ti mi merrmi vitet ne kraht e tuj

Sa here me mend ty doren ta shtrengoj
se dhe zbrastine kjo zemer e njef mir
isha i ri e endrrat me thane shpejt me ik
kurr skam menu e pra erdha nji kjo dite

Kur ishim bashk e kishe te kandshme ne
rri e kujtoj dhe malli ashtu mvjen
e tash ti shkon ne rruget me pranver plot drit
pa qu ndermend se jam diku vetem tuj tprit

REF 2x:
o lumtuni ku ju kam o gzime t'mija
kthej kryt mbrapa
e du me u kthu tek ju
sa e pafund ishte rinija
kur nshpirt vlonte dashnija
o er ti mi merrmi vitet ne kraht e tuj
Nimet Leka
Publikimi: 16/12/2010


Nimet Leka - Ne Prag Te Deres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Prag Te Deres".
3. Video është e këngës "Ne Prag Te Deres", por nuk këndohet nga Nimet Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nimet Leka:


Komente 1