A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ninel Conde

La Rebelde ➡ Rebel

 Spanjisht ➡  Shqip
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


La Rebelde

Ay chiquillo.

Ay.

Una Rebelde, sin sentimientos que no tiene corazón,
Orgullosa, la que no escucha mas verdad que su razón,
Una Rebelde, por que el amor me ha lastimado sin cesar,
A veces lloro, a veces rio, tengo tanta soledad.

La Rebelde, (tiene sueños)
La que espera, (por del bueno)
Tengo un alma entera para dar,
La Rebelde, (tiene miedo)
Nadie entiende, (lo que siente)
Busca un hombre bueno para amar, ay.

Vivo cantando, vivo soñando, y no me canso de luchar,
Lo que es la vida de caprichosa cada vez me cuesta mas,
Una Rebelde, porque aquel hombre que yo amaba me engaño,
Y desde entonces, yo soy rebelde, soy rebelde por amor.

La Rebelde, (tiene sueños)
La que espera, (por del bueno)
Tengo un alma entera para dar,
La Rebelde, (tiene miedo)
Nadie entiende, (lo que siente)
Busca un hombre bueno para amar.

Ay, ay rebelde (soy rebelde), tu alma es buena, (tu alma es buena)
Y el amor pronto a tu puerta llegara, (llegara el amor)
Ay, ay rebelde, no te detengas,
Sigue luchando, sigue soñando, hasta el final,
La Rebelde, la rebelde, la rebelde.

La Rebelde, (tiene miedo)
Nadie entiende, (lo que siente)
Busca un hombre bueno para amar.

La Rebelde.


Rebel

Oh boy.

Ay.

Një rebel pa asnjë ndjenjat e zemrës,
Krenar, por jo të vërtetë të dëgjuarit në arsyen e tij,
Një Rebel, nga se dashuria ka lënduar mua vazhdimisht,
Ndonjëherë unë qaj, qeshi ndonjëherë, unë jam i vetmuar.

Rebel (ka ëndrrave)
Pritjes (për mirë)
Unë kam një shpirt të gjithë për të dhënë,
Rebel (frikësuar)
Askush nuk e kupton (çfarë ndjehet si)
Për një njeri i mirë për të dashur, oh.

Kënduar Live, ëndërroja të gjalla, dhe nuk lodhem e luftimeve,
Çfarë është jeta gjithnjë e më i paqëndrueshëm me më shumë shpenzime,
Një Rebel për njeriun që kam dashur unë jam i gabuar,
Dhe që atëherë, unë jam rebele, unë jam një rebel për dashuri.

Rebel (ka ëndrrave)
Pritjes (për mirë)
Unë kam një shpirt të gjithë për të dhënë,
Rebel (frikësuar)
Askush nuk e kupton (çfarë ndjehet si)
Për një njeri i mirë në dashuri.

Ay, rebelde ay (Unë jam një rebel), shpirti juaj është i mirë, (shpirti juaj është i mirë)
Dhe dashuria do të vijë së shpejti në derën tuaj (mori dashuri)
Ay, ay rebel, nuk ndalet,
Mbani luftimeve, mbani ëndërruar, deri në fund,
Rebel, rebel, rebel.

Rebel (frikësuar)
Askush nuk e kupton (çfarë ndjehet si)
Për një njeri i mirë në dashuri.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019