Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nirvana

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Nirvana është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Nirvana ishin një grup muzikor rok nga ShBA. Grupi u themelua në Aberdeen, Washington nga vokalisti/kitaristi Kurt Cobain dhe nga basisti Krist Novoselic, në vitin 1987. Ky grup ndërroi disa bateristë deri sa Dave Grohl u fut në grup në vitin 1990 dhe ndenji deri sa grupi u shpërbë. Në fundet e viteve 1980, Nirvana u fut në skenën e muzikës grunge pas publikimit të albumit të tyre të parë Bleach, me Sub Pop ne 1989. Pasi lidhen një kontratë me DG...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Nirvana

Komente 0