Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nisret Krasniqi - Oj Kibla Jem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

T'kam ardh mysafir
Zoti jem i mirë
Kam qa si fëmi
Ti kur më ke thirrë

N’oborr të Qabes
Kur këmba shkeli
Lotët për ftyre s'mujta me i nal
Lutje të bana me duar nga qielli
Aman gjynahet Zot me mi fal

OJ KIBLA JEM
OJ KIBLA JEM
OJ SHPI E ZOTIT, MA I BUKRI VEN
KUR TPASH ME SY
ZEMRA MU NGRI
NGA DASHURIA QE KAM PËR TY

II
Pran teje erdha
Ja Resulallah
Selam kur të dhash
O sa shum kam qa

Vajin e trungu
Tash e kuptova
Ndarjen me ty kur përjetoi
Eh salavatet zemra si ndau
N'xhennet po lutem ty të takoj

Refren 2
OJ KIBLA JEM
OJ KIBLA JEM
OJ SHPI E ZOTIT, MA I BUKRI VEN
QYSH ME U KTHY
QYSH ME U KTHY
ME U FAL DREJT TEJE - MOS ME T'PA TY


Nisret Krasniqi - Oj Kibla Jem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oj Kibla Jem".
3. Video është e këngës "Oj Kibla Jem", por nuk këndohet nga Nisret Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nisret Krasniqi:


Komente 0