Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nisret Krasniqi - Jetim E Fukara Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Oh jam lodhë e jam mërzit
Me shum hjeka unë jam rritë
Barkun that shpirti tu m'qa
Jam jetim e fukara

Kush në derë s'më ka trokitë
Me ma fshi lotin nga sytë
Me ma ngjit dorën një herë
Me ma ba dimrin pranverë

Refreni:
Jam jetim e fukara
Unë e di ma keq nuk ka
Çka m'jep zemër n'këtë dunja
Në Kur'an Sura Duha
Jam jetim e fukara
Sprovë e madhe çka me ba
Kalimtare është kjo jetë
Shumë më mirë vlla n'ahiret

I
Mu kujtu habibi jonë
Ma i dashni i Zotit tonë
Ai jetim e fukara
Që rahmet erdhi te na

Gurin lidh' për barkun that
Ballin n'sexhde dit' e nat'
Kush e gzon tha një jetim
Zoti i madh i jep shperblim
Nisret Krasniqi
Publikimi: 10/01/2020
Teksti: Kreshnik Avdiu
Mix & Mastering: Amr Humam Akkad
Arangmentes: Emre Mogulkoc
Back Vocals: Emre MogulkocNisret Krasniqi - Jetim E Fukara
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetim E Fukara".
3. Video është e këngës "Jetim E Fukara", por nuk këndohet nga Nisret Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nisret Krasniqi:


Komente 0