Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nisret Krasniqi - Hëna E Re Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Na doli hëna e re
Të lumtur jemi ne
O mirë se na ke ardh
Ramazan i bardh

O muaji më i mirë
Të pritëm plot dëshirë
Me zemër kemi thanë
O mirë se vjen Ramazan

Saher që vjen, zemra gëzohet
Saher që vjen, imani shtohet
Jemi të lumtur me ty
Jemi të lumtur me ty
Saher që vjen, kurr nuk harrohet
Që fukaras shum ti ndihmohet
Je muaj plot mirësi
Për ty kem shumë dashni

Ramazan Ramazan
Per ty zemra mqan
me emrin e zotit
Mir se vejn mir se na gjan

Ramazan Ramazan
Per ty zemra mqan
me emrin e zotit
Mir se vejn mir se na gjan
Nisret Krasniqi
Publikimi: 02/04/2021
Teksti: Kreshnik Avdiu
Mix & Mastering: Kareem Abd El-Wahab
Arangmentes: Eng. Amr Akkad
Back Vocals:muhammad Bashir & Zyad Saif
Video Director:selcuk SahinNisret Krasniqi - Hëna E Re
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hëna E Re".
3. Video është e këngës "Hëna E Re", por nuk këndohet nga Nisret Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nisret Krasniqi:


Komente 0