Nissy
Nissy
Nissy
  • Emri i Vërtetë:
  • Enis Zenku:
  • Vendlindja:
  • Kërcove Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Korrik 1997
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Nissy është këngëtar. Emri i vertet Enis Zenku dhe jetonte ne qytetin e Kercoves ku ne moshen 5 vjecare humbi babain e vet.
Nissy jetoi 3 vjet ne nje fshat ne rrethinen e Kercoves pastaj perseri filloi nje jet te re ne qytet se bashku me nenen e tij.
Si fmi i pelqente muzika, merrte pjes neper manifestiem te ndryshme, por ne moshen 16vjecare aj beri te paren rap kenge ne studion e Lavida Loca Record's.
Kshtu filloi karieren e tij dhe hyri ne tregun e muzikes shqiptare,

Më datë 20 Maj 2018, Nissy publikon videoklipin "Veq Fillimi".

Më datë 8 Mars 2019, Nissy publikon videoklipin "Ma".

Më datë 10 Maj 2019, Nissy publikon videoklipin "Syn". Produksioni audio u realizua nga Dj Tr3ndy.

Më datë 29 Qershor 2019, Nissy publikon videoklipin "Qa Je Tu Menu".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0