Më mbaj mend (për 1 muaj)

Njomza Hyseni - Hajde Hajde Djalo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Live 2013"

Komente

1 🔥

08/07/2013

2013-07-08T21:30:13+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Hajde Djalo" kënduar nga Njomza Hyseni.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Njomza Hyseni i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Remzie Osmani - Hajde Hajde Djalo

Hajde hajde djalo ne ate ane
Sikur dielli hajde drite po ban
Hajde drite po ban

Sikur dielli hajde drite po ban
Ta qep lala oj nji xhamadane
Oh nji xhamadane

Ta qep lala oj nji xhamadane
Me ta hjek ore djale marakun tan
Oh marakun tan

Me ta hjek ore djale marakun tan
Shtatit tan ore djale me i ra taman
Oh me i ra taman.

Alma Bektashi - Hajde Hajde Djalo

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

Mos me pyet se nga vi as kush jam e as ku shkoj (2)

Veq nje gje o djal e di je ai qe e dashuroj je ti ai qe e dashuroj.(2)

Mos me pyet se nga vi as kush jam e as ku shkoj (2)

Veq nje gje o djal e di je ai qe e dashuroj je ti ai qe e dashuroj.(2)

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

Deren e zemres mos ja mbyll as kur dal e as kur hy (2)

Brenda teje do jetoj je ai qe e dashuroj je ti ai qe e dashuroj (2)

Deren e zemres mos ja mbyll as kur dal e as kur hy (2)

Brenda teje do jetoj je ai qe e dashuroj je ti ai qe e dashuroj (2)

Hjade djalo,Hajde djalo.

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

hajde hajde djalo(2)

hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(2)

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)

Hajde hajde djalo do te vish a po te vi, hajde hajde djalo se pa ty nuk mund te rri(3)
Më Shumë Këngë Nga Njomza Hyseni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet