Njomza Kallaba
Njomza Kallaba
Njomza Kallaba
  • Vendlindja:
  • Gjilan Kosovë
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Njomza Kallaba është këngëtare e njohur. Kreu shkollën fillore e të mesme të muzikes në degen piano dhe kanto solokëndim. U diplomua në fakultetin e Komunikimit Masiv Gazetaresk si dhe në Akademinë e Muzikës.

Në Maj 2009, Njomza Kallaba merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Mos Mu Lut Neno". Ketu ajo u promovua për herë të parë me këngë të Armend Rexhepagiqit, Darko DImitrov dhe Aida Barakut.

Në Nëntor 2009, Njomza Kallaba merr pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Ndal", ku u shperblye me dy çmime: çmimi i dytë dhe çmimi "Best Female".

Më datë 25 Nëntor 2009, Njomza Kallaba publikon videoklipin "Semafori". Me këtë këngë, Njomza Kallaba merr pjesë në Zhurma Show 2009 në vitin 2009.

Më datë 23 Maj 2010, Njomza Kallaba publikon videoklipin "Koza Nostra". Me këtë këngë, Njomza Kallaba merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 23 Dhjetor 2010, Njomza Kallaba publikon videoklipin "Je I Vetmi". Me këtë këngë, Njomza Kallaba merr pjesë në Kënga Magjike 2010 në vitin 2010.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0