Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Nolian - Luje Kryt  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/05/2013

2013-05-04T18:24:56+00:00

Këngë e albumit:

"Diku Ne Jug"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Luje Kryt" kënduar nga Nolian.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Cyanide. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Refreni: (Cyanide)

Luje Kryt loqk kallxoma energjine,
Bertit n’maje te mushknive, lej krejt le ta dine,
Luje Kryt Loqk, qiti trut n’ledine,
Si mu kan tu na thith mu e N.a.G’ine…..

Luje Kryt Dost, kallxoma energjine,
Bertit n’maje te mushknive, lej krejt le ta dine,
Luje Kryt Dost, qiti trut n’ledine,
Si mu kan tu na n’gu mu e N.a.G’ine,

Verse: 1 (CyaNide)

Sa ma pak intelegjenc, pak ma drejt ne ket kang,
Si t’ma gjun ni bit N.a.G, boten ka mi shtang,
Sa pidhi ka mu nxe, hiq kerkush pa e prek,
Qiky bass, teshat pi trupi paska me ja hek,
E talent ti nuk ki, e kurr nuk bon qisi flowi,
100 bita noshta i ki, po nuk ki qisi lloji,
Me bo hit, merrem mu, e pak N.a.G shto,
Se pidhat po na dojn, hiq pa fol per to,
Dej sa ti lahesh me shishe, e del n’ballkon per mu rrezit,
Un me dosta ne anije, kejt boten tu e shetit,
Dej sa ti po knon per pare, n’Zvicerr me ni resturan,
Un me dosta per vikend, po shkoj deri n’Amsterdam,

Refreni: (Cyanide)

Luje Kryt loqk kallxoma energjine,
Bertit n’maje te mushknive, lej krejt le ta dine,
Luje Kryt Loqk, qiti trut n’ledine,
Si mu kan tu na thith mu e N.a.G’ine…..

Luje Kryt Dost, kallxoma energjine,
Bertit n’maje te mushknive, lej krejt le ta dine,
Luje Kryt Dost, qiti trut n’ledine,
Si mu kan tu na n’gu mu e N.a.G’ine,

Verse: 2 (Cyanide)

Ti po fol per pare, po e ki banesen pa struj,
Une vi n’Kosove i hargjoj 5 mij dollar per dy muj,
Kallxom kur t’ik mosha e t’ik rrepi, qysh ja bon ti dert,
Une ktu si t'magistrroj, i boj $100 000 ne vjet,
Edhe tri vjet qisi vakti, boten ka mi pas,
E At her qisi vakti, boten ka mi plas,
Athu ju gangsterat, ku kini mu kan,
Mesiguri ne internet hala tu u sha me nan,
Veq mu shit mangup, Jetmiri rinin nuk e rren,
Veq mu shit mangup, Jetmiri shkollen nuk e len,
Don mu shit mangup, Jetmiri shum mir osht ka e shen,
Jo krejt po do pi juve, kurr nuk musheni men……

Refreni: (Cyanide)

Luje Kryt loqk kallxoma energjine,
Bertit n’maje te mushknive, lej krejt le ta dine,
Luje Kryt Loqk, qiti trut n’ledine,
Si mu kan tu na thith mu e N.a.G’ine…..

Luje Kryt Dost, kallxoma energjine,
Bertit n’maje te mushknive, lej krejt le ta dine,
Luje Kryt Dost, qiti trut n’ledine,
Si mu kan tu na n’gu mu e N.a.G’ine,

Verse: 3 (N.a.G)

Si te lshojn ket bit, dridhen si telefonat n'vibrim,
m'gjen me ni qysh me Jetmirin tu e bo tim,
me ni tavolin, rreth em rreth me pije,
se bash kurxho nuk t'pin si raki shpije,
kshtu qe mushni gotat, sonte po festojm,
spo thirrim femna afer, po ato vet po dojn,
e mos em kqyr shtremt, e mos hajde afer,
luje kryt theje qafen, e mos ma prish naten....

Refreni: (Cyanide)

Luje Kryt loqk kallxoma energjine,
Bertit n’maje te mushknive, lej krejt le ta dine,
Luje Kryt Loqk, qiti trut n’ledine,
Si mu kan tu na thith mu e N.a.G’ine…..

Luje Kryt Dost, kallxoma energjine,
Bertit n’maje te mushknive, lej krejt le ta dine,
Luje Kryt Dost, qiti trut n’ledine,
Si mu kan tu na n’gu mu e N.a.G’ine,
_________________
I Spit Straight Up Pifffff
ayo who got that piff!! Burn ItMë Shumë Këngë Nga Noliman:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet