Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Nolian - Ndrysho  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/04/2014

2014-04-01T15:11:26+00:00

Këngë e albumit:

"Diku Ne Jug"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndrysho" kënduar nga Nolian.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Flaka Krelani - Ndrysho

Veq genjejm e presim
Pse qajm kur vdesim
Prej te vertetes fshihem
Pse s’bashkohem po grindem

Kerkojm parajsen ne thellesin e ferit
Kerkojme dashunin ne ballon e tmerrit
Bejm ndryshimin duke qendrru njejt
Pse kur deshtojm thu ja ka vlejt

2x
Gjith kemi frik ta shijojm qetsin
Dojm me u pjek pa e shiju feminine
Bota po na fale
Sa her qe gabojm
Me shpres qe nje dite
Cdo gja permisojme

REF.:
Duha t’me premtosh
Se nje dit do ndryshosh
Gjithcka nis nga sot
T’verteten ta kerkosh

Varrose te kalumen
Fillo nje ander te re
Kur Frika nuk egziston
E ardhmja del mbi dhe

REF.:
Duha t’me premtosh
Se nje dit do ndryshosh
Gjithcka nis nga sot
T’verteten ta kerkosh

Rap J - Ndrysho

I

Prap qe po kthehna i vetem kunder mases
Mendimet trunin ma djegin sikur fleten nxehti gaces
Nese kom knu per dashni nat koh qashtu e kom ndi vehten
Tash i harrova dhimbjet jom qu nkom mu rrok me jeten
E shoh vehten n'tjeter bot tuj perball me errsirren
Shkruj kur mdel gjumi naten se po du me dhon ma t'miren
Spo du met kallxu haver qysh o mu rrit ngheto
Po mso bonju krah familjes se aty mbet i vetem
E ky shi qe po bjen ishalla na pastron zemrat
Se tuj ngajt mas pares njerzit pi harrojn emrat
E kurr mos e kqyr jeten si piktur e t'kalumes
Shqiptari smburret per mir po veq me storjet e dhunes
Sa e ftoft osht jeta kur jep shum E smerr sen
prej atij qe e don po merr vetem nem
ne dy gujt Meriton mju ul vetem tmadhit zot
Profecia kur plotsohet tani mos e prit me lot

reff

Gjith je kon pa kerkon kot e ki si vehten sgjon
Kur I sheh vujtjet e tjerve hala e vehten e mundon,
Se kom thon per ndryshime duhesh ne ja nis prej vehtes
Leji njerzit pa rendsi mos i le met qit prej vehtes.

II

Hajde bashk ecim perpara se kurr s'thom lamtumir
Une nuk tlo vet edhe kur e ki ma shtir
Jepma doren koken nalt mos u ndal kur dojn met shkel
se nuk o ajo zgjidhje para tkeqes syt mi mshel
Nese menon em len keq qe shkon mbet kujtim i vjeter
Njeten tem je piktur zbraztin e plotsoj me tjeter
Se u lodha tuj ja lyp kuptimin e jetes
E Zemren po ja hapi tash vetem fletes
E spo thom ti mem ngu e boj repin se çlirohna
spo ma nin kush qa fol per klikime e sa ngohna
Nashta jom i keq per ty se un foli pa fasad
Nuk e ndrroj un karakterin si sot shumica n'estrad
Eci shlir vetem rruges se kurr nuk i hina lluges
E qes krejt qa menoj si mu kon gjith n'diet tuges
Me Qdo sen jom i çilter per shum kon jom pa shije
Edhe librin kta spe dojn amo prej tij fiton dije...

A e ki pa do njerz kur i nin tuj fol
Mendon ky person koka i shejt
E kur ja sheh veprat e kupton se vepron si dreq.
Per kta njerz un e kom gishtin e mesem, rap j.

III

Dikure ja u din per nder atyne qe tu largun
Si ke pas kurr ngat veti tash senet u kuptun
Sbon mi parashiku njerzit ne shikim te par
Duhet koh me kalu ni person kush o e qfar
Une rri me ni pik mendoj e e shikoj boten
Kta njerz tuj u hanger secili ngan me nda torten
po kqyrin per veti mthojn bonu jeton qashtu
Se e di a jom gabim ose spo muj mi kuptu.
Nese e sheh ni njeri nrrug e jeta e tij tdoket perfekt,
Hulumto ma shum rreth tij 1000 probleme ki mi.gjet
Burri kesh pi hallit haver syni o ka trren,
Syt jon pasqyra e shpirtit sun ma sheh ti shpirtin tem
Nese sot ti ngjitesh shkallve e nuk ta nin per kerkon
Prit neser mu lshu te posht kur per ty kerkuj si han
VSe jeta po ti kthejke kejt tmirat edhe tkqijat
Nuk pu nalshin kurr problemet sikur uji neper vijat

Gjith je kon pa kerkon kot e ki si vehten sgjon
Kur I sheh vujtjet e tjerve hala e vehten e mundon,
Se kom thon per ndryshime duhesh ne ja nis prej vehtes
Leji njerzit pa rendsi mos i le met qit prej vehtes.

UnFamE - Ndrysho

UnFamE:

Haver jo 1 her
po 99 her mu rrxu duhesh mu quh haver

Kjo jetë so veq 1 dit

ZhuRjon1:

Qe qetu ntok i ult tu mu sill ka vetja jem
po mgreh shejtani anash e kurr rahat spo mlen
e un po levizi e du me ik
nuk mle ky sen i flliqt hey ngjak mu ka pik
munona mu qjerr e veten me liru
mu kan aj i vjetri qe shum u pata gzu
1 sen nket jet qe pahiri un e nisa
me emrin ekstazi krejt nkry u krisa
e u bitisa ska ma pshtim per mu
tu flleshirat qdo qyshe thell jom gropu
e sjom largu tu menu se kesh ma bosi
rruga shoqnia ket sen ma vulosi
kshtu qe shkun e smujta mi plotsu
do andrra qysh si fmij qa pata tash um kan tradhtu
e kshtu haver ku sen ma boni terr
ket jet qe shum e deshta nuk um dul mu fer.

Albo-Style:

Smendova se qka jam tu vepru
dhimbja shpirtin tem e ka kaplu
Spo muj ma me shku e me ju largu
ksaj jete ekstazi - jeta um ka shku!!!(2x)

UnFamE(Limmi):

E tash rruges kur po eci krejt um shtyjn ka ferri
e lypi parajsen po e shoh e ka mlu terri
nuk shoh mo qetsi veq tradhti gjithka
tu tymos qdo qyshe vllavi jem spo muj me tpa
e qa me ba lakmova qaty ku ska
bile shpesh pa dashje une ty tkom sha
gjithmon u pendova se tverteten se pranova
e krejt qato hile um mujten nfund sharrova
shum u deshprova e ty nan tlendova
ty qe tdashta shum prej vetes un tlargova
shpresoj ki me ma fal edhe pse sje me mu
dije per qdo sen tek ti jom inspiru
se jeta narkoman mbani mu pa zemer
nuk njisha as zot kisha nevoj per emer
e kshtu jeta mshkoj ala kaq i ri
largohu prej kti seni vlla mos merr lakmi yeahhhh

Albo-Style:

Smendova se qka jam tu vepru
dhimbja shpirtin tem e ka kaplu
Spo muj ma me shku e me ju largu
ksaj jete ekstazi - jeta um ka shku!!!(2x)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Noliman:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet