Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

No Trust - Mendoj Per Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Mikrofoni I Artë 2004

Komente

Asnjë Koment

01/09/2004

2004-08-31T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mendoj Per Ty" kënduar nga No Trust.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lani - Mendoj Per Ty

PART 1

Nuk ja gjej kuptimin jetes
asgj ska kuptim pa ty
gjithcka duket monotone
i njejti filem per te dy
po kerkoj buzqeshjen tende
dhe nje her shpirtin te ma ngroh
mka marr malli mshum se kurr
dhe 1 her fytyren te ta shoh
ku jan puthjet me pasjon
ku eshte prekja qe mungon
ku mbeti dashuria jon
ndjenj qe shpirtin ma pervelon
shum te lumtur ishim bashk
dhe bukur koha kalonte
ishim vetem ne te dy
dhe asnj tjt segzistonte
dhe pse jemi zen sh her
e kemi ber nga xhelozia
e kemi dashur njeri tjt
sa se arrin as fantazia
ti fala ty ndjenjat e mia
qe tani pio i harrohn
shpejt u bere e panjohur
per ty e shkuara segziston
por ti ktheje koken pas
shiko mbrapa ca ke lon
nje te shkuar plot me ndjenj
dhe nje djal qe per ty jeton
qe sido qe te shkojn punet
un ty skam per te te harruar
se ti je e vetmja femer
qe kam dashuruar...

REFRENI
cdo cast mendoj per ty
cdo ndjennj ta fal vec ty
ti je ndjenja me e bukur
ndaj dua tjemi te dy....

un prap per ty mendoj
un prap ty te kerkoj
un prap per ty jetoj
se vetem ty te dashuroj

PART 2

Nje dit me ke then
qe gjithmon do jemi 2
e cfardo qe te ndiodh
un ne krah do jem me ty
por me duket i harrove
fjalet qe ti i ke then
po me duket si vlersove
ndjenjat qe ty ti kam dhen
po nuk ishte faj jot
i gjith faji ishte imi
ti munde te me harrosh
un smunda ky eshte ndryshimi
si cdo nat rri e kujtoj
kohen qe ne bashke kaluam
me duken si nje peraalll
gjerat qe ne perjetuam
zemra nis renkon ngadal
sa her malli per ty me merr
perseri un ti fal ndjenjat
po nuk kan te njejten vler
edhe miqt me kan then
jam budall qe te mendoj
pio nuk kam cti bej ksaj zemre
qe vazhdon te te dashuron
sa me mungon aroma jote
prekja puthja shikimi yt
sot kam mall te te shikoj
se nga lotet mu than syt
sic me rrjedh loti ne faqe
ashtu dhe vitet do kalojn
per mu do vin femra te tjera
por ty ste zevendesojn

Qendrim Pllana - Mendoj Per Ty

Verse 1

Edhe sot per ty po qaj
Vujtjen nuk mund ta ndaj
Dhimbjen qe e kam
me lot un po e shperlaj

Ti ishe gjithqka per mua
Sot perse me ke harruar
Mendove veq per veteqe
m'lendon mua se ke menduar

Ka kaluar koh
Por ende me ty jetoj
Ne endrra shpesh te shoh
Te prekiik e shkon

Dikur ishim si 2 zogj
te lumtur ishim kaher
N'syt e tu e shihja driten
e sonte po shoh vetem terr

Ref
Mendoj per ty kur jam edhe ne gjume
Ndjenjat per tyjo nuk kan fund
ti ishe barkaun isha nje lume
ti ike tjeter kahvetem mbeta une

Verse 2
Sot gjdo gje eshte ndryshe
sot me per mu nuk jeton
Sot gjithqka ka mbaruar
edhe pse zemra po t'don

Sot te kam varrosur fell
ty bashk me ndjenjat e mia
Sot shume jam i merzitur
shijova paksa nga tradhtija

Dikur ishim si 2 zogj
te lumtur ishim kaher
N'syt e tu e shihja driten
e sonte po shoh vetem terr

Edoo - Mendoj Per Ty

E-KinG
qe qe po vi po vi
n'zemer du me t'hi
jeten du me shkri
mendoj veq per ty

reptura: 1 Edoo

naten po t'thrras n'andrra
e ti spo vjen ala
ti um mete pik n`zemer
prej dites qe t`kam pa

n`shkoll kur po t`shohh
zemra po m`kallet flak
1 dit deshta me t`nal
po se pata at nafak

shpesh ta boj me sy
kishe sum shehh ti bon
e keshesh ner vete
e mu gjaku m`vlon

du me t`dal perpara
po besom qe nuk po muj
jepa veq 1 shej
e mu ti mos luj

ajde thuma 1 fjal
se fjala jot per mu vlen
kur shohh buzt e tua
zemra si sahat (or) um rren

kur ta shoh at ftyr
krejt du mu tranu
e urt e but e mir
per ty boj gjakun n`gu

e dhezi cigaren
tu sillem ty perpara
mos um shti bukuroshe
se me kejt per ty boj gare

ti ski ku me shku
ki me ra n`dor tem
hajde mos vono
se je tum lon pa men

Ref..
qe qe po vi po vi
n'zemer du me t'hi
jeten du me shkri
mendoj veq per ty

reptur. Nikki
nalu pak zemer
mos u ma mene madhe
hajde pak te un
du mi ka do halle

du me ti thon do fjal
se qka n`djej un per ty
mos ma qo vetllen
se n`zemer je tum shkri

flokt e tua t`gata
shum un i du
zemra jote paster
beso qe osht per mu

rri n'dritare ket nat
tu mendu une per ty
ala zemra um rreh sikur
ishim bashk te dy .?D:

Njejet nuk esht asgjë nga
dita qe te kam takuar
dhe i zgjuar rri ter naten
Për ty duke menduar

Duke mos kuptuar pse
ne dy nuk jemi te bashkuar
ndoshta dashurin qe duhet
ta kem dikush e ka mallkuar

ndoshta jo ndoshta krejt
çka duhet eshte
vetëm pak koh
ta kuptosh dashurin

time ather t'me thuash po
Un per ty jetoj
un për ty mendoj
edhe vetëm dy fjal

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga No Trust:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet