Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


No Trust - Lufto  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/11/2003

2003-11-21T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2003Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lufto" kënduar nga No Trust.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

ElmeLean - Lufto

fuck hejterave fuck edhe shoqnis
mu ka prish jeta ne lule t'rinis
kom mbet n'vetmi po pi henesi
po luftoj per jet e po luftoj per ty

alkooli e shkatroj dostin tem
saher e shoh n'at gjendje beso qe zemra mu m'dhem
bile edhe dostit ja ka shkatru jeten
qdo dit bjen shi e dit t'mira tash ku meten

komplet njerzia pikat e mija i gjeten
sot kerkush nuk ta don zemren po vec kuleten
une nuk kom shok shoqe as dashni
ajo qe deshta iku edhe. mla n'vetmi

sjom si tjert me fol po realitet bi
nuk kqyri me bo llafe ta msoj rugen ty
se un shum kom vujt t'pakten ti msoje rrugen
nisju rruges drejt mos e njofto hic llugen

a n'fakt ma mir osht mu sill keq me njerz
se nuk t'vlersojn edhe nqoftse derdh shum djers
tash ngom nqoftse don me shku n'maje t'majes
sa shum e njeri i ka nxon grushti promajes

une shum kom vujt dije sbon mu tut
myte armikun ton para se aj me ta fut
e maj men si sot per dosta shum jom rreh
i bona shum sene tjera po kush ta dije se ?

--------------

largoju t'ligave afroju t'mirave
vec ku munohen met ul e met poshtru thika bre
se une kom duru e tash n'vetmi mbeta
perpos muzikes kurxho tmir une nuk gjeta

faji i shum njerzve shum mu mkan urry
kan menu jom si ata tash fjalen e kan kthy
ti qe e ngon ket kang msoj llafet e mija
bonu vetvetja mos maj mend te chelozia

kjo fjal vlen shum thjesht bonu ti vetvetja
per me gjet thesarin lufto dhe vjen gjetja
kjo fjal vlen shum thjesht bonu ti vetvetja
per me gjet thesarin lufto edhe vjen gjetja

Shady Cobra - Lufto

Ref: TUNNA
I haven't ever really found a place that I call home
I never stick around quite long enough to make it
I apologize once again I'm not in love
But it's not as if I mind
that your heart ain't exactly breaking?

Jeta ndryshon shum sene, gjdo dit nuk o e njejt,
kur eki shokin nbel ste ha sdi a e ke vrejt,
Problemet gjdo dit tpresin kaniher ski ka ja ma,
Kur e sheh veten ngusht qu dost e hap krah,

Kerkuj si vje gjynah secili kqyr ty met therr,
sadush tmira me ja bo ati i fryn si er,
Nuk ja nin ati per ty, dost ska shok tvertet,
secili interesin e vet ati si ha ti ku ke met,

Kur te sheh qe ke mrri kqyr apet me hi nboth tane,
qateher qu nkam dost e kallxoe veten tane,
thuj qie nanen tane njerz dyftyrsha mu spom vyn,
thuj un ty tnjoh mir ti shkon era kat fryn,

Jeta i ka do sfida dost kurr mos u dorzo,
Mos ja le thuja nftyr, per tonden qu e lufto,
Kerkush sta do tmiren ata gjithmon provojn,
rri i gatshem per gjdo sen ata qeshtu pe dojn,

Ref: TUNNA
I haven't ever really found a place that I call home
I never stick around quite long enough to make it
I apologize once again I'm not in love
But it's not as if I mind
that your heart ain't exactly breaking?

Kjo Historia jem sdi a ki qef ti kta me ngu,
kur i bana un 7 vjet u dasht nga veni mu largu,
Per mu u kon tmerr, me familje drejt mergimit,
hupa gjuh hupa shok kufi mas kufinit,

U regjistrova nshkoll kisha pas nklas edhe shkie,
problem mas problemi dej sa u bana hije,
Ju qisha nanen nshkoll beso edhe naper rrug,
dej sa bana emen, der Albaner, ata jon hup,

Kshtu mshkoj jeta naper rrug me probleme,
problem edhe me polici ska pas ktu thash e theme,
Pak mem pas kqyr shtremt Grushti aty ka kris,
Problemi i vetem u kon qe skom dit un me bitis,

Kurr sjom dorzu erdh koha hina tu punu,
1 sen un e kom msu Rrespekti vlen per mu,
Gjuha qe e foli e veni ku jom rrit,
Beso edhe Pluhni e shokt qe i kom pas tmit!
Më Shumë Këngë Nga No Trust:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet