Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noga, Këngë Në Përkujtim Të Babait

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10
[13-10-2012]
Tinejxheri nga Prishtina, Noga, është rikthyer pas largimit nga muzika për të lansuar një këngë të re, e cila është në shenjë përkujtimi për babain e tij.
Kënga "I Vetmuar" është dedikim i tinejxherit për babain e tij, i cili ndërroi jetë kohë më parë.

Kënga në bashkëpunim me Andin Randobravën duket se e ka detyruar atë të rikthehet pasi bëri të ditur muaj më parë largimin e tij nga muzika.

Ne kanalin e tij ne youtube, Noga ka shkruar keto rreshta per babain e tij:

"Dedikuar te gjith atyre qe i mungon personi ma i dashur dhe babait tim - Prof.dr.Bedri Abdullahu (23 Mars 1963 - 6 Shtator 2012) ka qene njeriu me i mrekullueshem ne bote. Kur lindi nena e tij kishte pare ne enderr se do te shfaqej ne jete nje engjull me krahe. Ai ka lindur ne Dumnice-Podujeve, ku edhe perfundoi shkollen fillore dhe te mesme. Ndersa universitetin e perfundoi ne Sarajeve, specializimin ne Beograd dhe doktoraturen e mbrojti ne Prishtine. Ai tere jeten e tij ia kushtoi ndihmes ndaj njerezve duke u bere keshtu njeri nga personat e pakte qe ndihmoi ne luften çlirimtare ne fushen e mjekesise dhe su ndal duke iu ndihmuar studenteve per shkollim dhe te gjithe popullit shqipetar. Ai do te mbetet si njeri nder biznesmenet me te suksesshem dhe shquar shqipetar dhe do te mbetet gjithmone ne zemrat tona per te gjithe ne. Ai do te qendroje gjithmone prane nesh."
 (Telegrafi)


      Noga - I Vetmuar (Feat.Andin Randobrava) [Teksti dhe Klipi]

Komente 0