A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Noizy Feat. Naic

Malet E Dibres ➡ Le Montagne Di Dibra

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Atomin


Malet E Dibres

E jou Nice
Edhe nje tjeter haa
NOIZY e jou OTR, ku eshte Shqipria sonte
Show me on a mix doin' like a G

REF: Noizy (2x)
Prap Dhe Njëher Malsoret e Kallin Kët Nat,
Çohet Krejt N'kom Veriu Me O-T-R,
Malet e Dibres Ushtojn Tej N`tej
Ah Moj Shqipni Jo Si Ty Nuk Gjej,

Dibra e Vogel Dibra e Madhe,
Kuksi Tropoja krejt him ne valle,
kejt jena bashk per gëzim e per halle,
gezuar krejt bashk për kët natën speciale.

Smunem me harru dhe Shkodren moj naqja,
aty ku per her të par rash mren pa dashje,
hah rash mren me dashje,
Leandra e vogel të dua n'kto caste,

Gilani Prishtina nihet ushtima,
pershendes kon? Double G-yo,
Double G knows - Double G grows,
OTR gat they back Double G blows,

Durrsi Tirana veshun me t'gjana,
jom djal pidh some se kshtu mka bo nana,
Fieri,Vlora,Saranda,Berati,
me t'thon drejten o shok m'pëlqen Lazarati,

REF: Noizy (2x)
Prap dhe njëher malsoret e kallin kët nat,
Çohet krejt n'kom veriu me O-T-R,
malet e Dibres ushtojn tej t`tej
Ah moj Shqipni jo si ty nuk gjej,

NICE:
Nuk kan vler fjalt qe fol qe po i nin,
kan vler veq kjo zemer dhe vendi ku kom lind,
kan vler era e malit qe mfali besnikrin,
kan vler uji i krojit qe mfali simpatin.

nisoj jemi krejt zemer luana,
jam krenar se Dibran mka bo nana,
se e di pse ska pse jena tmir,
t'rritem t'varfer po me shpirt t'lir,

i kom do tradita e kom sot ni emër,
Dibran me shpirt e OTR me zemër,
po ta dhash doren tkam dhan edhe jetën,
jam rrit me tradita perher fol t'vërtetën.

Jom bir Dibrani me tjer e ndaj bukën,
jom bir Malsori kujt nuk i perulem,
jom ky qe jom e din ato qe jom,
krejt çouni n'kom Dibrant ktu lo jen nom heyyy.

REF: Noizy (2x)
Prap Dhe Njëher Malsoret e Kallin Kët Nat,
Çohet Krejt N'kom Veriu Me O-T-R,
Malet e Dibres Ushtojn Tej N`tej
Ah Moj Shqipni Jo Si Ty Nuk Gjej,

BRIDGE:
i don't waste no time -i don't waste no time,
i don't because im albanian,
i don't waste no time -i don't waste no time,
i don't because im albanian,

i'm a take what's mine ama take what's mine,
i take it because im albanian,
ima take what's mine ima take what's mine,
i take it because im albanian

Albania, Albania, Albania i love you
Albania, Albania, Albania i love you
Albania, Albania, Albania i love you
NONA LOKE SHQIPNI TE DUA

OTR deri ne vdekje SHqipe One


Le Montagne Di Dibra

hey yo Nice yeahh ancora un'altra aaaahhaaa NOIZY eoo yeah OTR
Dov'è l'Albania questa sera?
Ancora un'altra volta i montanari accendono la serata,
si alzano tutti i nordici in piedi con OTR,
le montagne di Dibra risuonano sempre più lontano
Ahh Albania, non ne posso trovare di uguali a te
Dibra Piccola,
Dibra Grande,
Kuksi,Tropoja,
tutti si uniscono alle danze,
siamo tutti insieme
nelle gioie e nei problemi,
felici insieme
per questa notte speciale.
non posso dimenticarmi di Shkodra e Laçe,
dove la prima volta ci sono finito involontariamente,
hah,ci sono finito volontariamente,
Piccola Leandra ti amo in queste occasioni.
Gilani,Prishtina,
si sente il rimbombo
saluto chi ?
Double G-ja.Double G noiz,Double G Noizy,
OTR loro stanno facendo Double G roiz
Durrsi,Tirana,
vestiti con abiti larghi.
sono un figlio di puttana
perchè così mi ha fatto mia madre.
Fieri,Vlora,Saranda,Berati,
a dir la verità amico,
mi piace Lazarati.
Ancora un'altra volta i montanari accendono la serata,
si alzano tutti i nordici in piedi con OTR,
le montagne di Dibra risuonano sempre più lontano
Ahh Albania, non ne posso trovare di uguali a te
Non hanno importanza le parole che dici e che senti,
ha importanza solo il mio cuore e il luogo in cui sono nato,
ha importanza l'odore delle montagne che mi ha dato fiducia
ha importanza l'acqua delle pozze/sorgenti che mi ha regalato la simpatia
siamo tutti uguali, con il cuore da leone
sono fiero che mia madre mi abbia fatto Dibran (di Dibra),
perchè tu sai che non ci sono motivi per cui siamo brava gente
abbiamo aspettato in povertà ma abbiamo l'animo libero
ho delle tradizioni,e oggi mi sono fatto un nome,
Dibran con l'anima, e OTR col cuore,
però ti ho dato una mano,
ti ho dato anche la vita,
sono cresciuto con le tradizioni, dico sempre la verità,
Sono figlio di un Dibran,
divido il cibo con gli altri,
sono figlio di un montanaro,
non mi inchino di fronte a nessuno,
sono quel che sono, tu sai quel che sono,
alzatevi tutti in piedi, di Dibran quì ne ho lasciati molti
Albania ti amo NOIZY Niccee
OTR albanese fino alla morte COSA?

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019