A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Noizy Feat. No-One

Ku Jan Shqiponjat ➡ Where Are The Eagles?

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: LalaYhuuuxo


Ku Jan Shqiponjat

(Uh, oh, oh, hey, hey, hey, uh, ah, ah, ah)
Ku janë Shqiponjat? (Noizy)
Ku janë Shqiponjat?

Oh, kuku ç'na zu belaja?
Shqipët nalt për kuq e zi
(4x)

Oh, kuku ç'na zu belaja?
Zoni jem shkriu akullnajat
Oh, kuku me rrahftë damllaja
Për inati u ngjita n'maja
OTR me zemër një histori shumë e gjatë
Ne je na mbretër, këta t'tjerët nuk patën fat, se...

Shqipërinë e brodhem, Kosovën dhe Diasporën
Shqipëtarët treguan dashni
Dhe dashni treguam edhe ne
(2x)

Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Kaq mjafton s'dua tjetër gjë
(2x)

Shqipët janë për kuq e zi
Kosovë, Shqipëri ku ka më zi?
Kur je na bashkë një natë s'na ngin
Dy natë s'na ngin, tre natë na vyn
Maqedoni dhe ty të duam
Se kujtove se ty t'harruam
Je na vllezër një komb krejt një emër
Shqipëtar me shpirt e OTR me zemër
Pse dallojm na prej tjerëve?
Do thojn se je na Shqipëtar
Nuk ju pyti kush për emër, por ju pyta kush janë t'partë

Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty,unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Kaq mjafton s'dua tjetër gja
(2x)

Kam Shqipërinë krejt për mbas
Kam Kosovën nga çdo çast
Maqedoninë e dua pa mas
Ku jan Shqiponjat n'qiell këtë natë?
Kush ka thanë që ne nuk dimë?
Kishe ne bëjmë veq probleme
Nëse njëni lyp probleme
Hajde prekje Shqipën time
T'respektoj pa fund me emër
T'japim dorën me dorë n'zemër
Vllezër, motra krejt barabarët
Gëzuar dhe një herë për kurorën e artë
Ku janë Shqiponjat? (Ey, ey, ey)
Ku janë Shqiponjat? (Ah)

Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Kaq mjafton s'dua tjetër gja
(2x)

Shqipët nalt për Kuq e zi (uh, oh, uh, oh, uh, oh)
Shqipët nalt për kuq e zi (yeah, yeah, yeah)
(2x)

Unë me ty sonte jam vëlla
Dhe pse ndoshta nesër s'të njoh
Ti je Shqipëtar e unë po
Tash mjafton s'dua tjetër gja
(2x)

Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Unë me ty, unë, unë me ty
Kaq mjafton s'dua tjetër gja

(2x)


Where Are The Eagles?

(Uh, oh, oh, hey, hey, hey, uh, ah, ah, ah)
Where are the eagles?
Noiiiizyyyy
Where are the eagles?

(x4)Oh damn, they caught us in our mess?
Albanians up for red and black.

Oh damn, they caught us in our mess?
My voice melts the glaciers.
Oh damn,
For jealousy I climbed up to the top.
OTR with my heart, a long history.
We are kings, these others had no luck, because....

(x2)Albania, Europe, Kosovo, and Diaspora.
Albanians showed love
and Love showed us

(x2)Me and you, me, me and you
Me and you, me, me and you
Me and you, me, me and you
This is enough, I don't need anything else

Albanians are for red and black,
Kosovo, Albanian; Where is their more better?
When we are together, one night doesn't fulfill us enough
Two nights won;t fulfill us, We need three nights
Macedonia we love you to
What made you think we forgot you?
We are brothers, one nation, one name
Albanians with spirit, and OTR with heart
What distinguishes us from the rest?
They say that we are Albanians
I don't ask anyone for their name, but I ask them who is on top?

(x2)Me and you, me, me and you
Me and you, me, me and you
Me and you, me, me and you
This is enough, I don't need anything else

I have Albania in the back.
I have Kosovo from every corner.
Macedonia I love without measures.
Wheree are the eagles in the sky tonight?
Who told you that we don't know?
Supposedly we only create problems.
If someone asks for a problem.
Come and touch my Albanian pride.
I respect, endlessly with name
To give hand in hand, heart to heart
Brothers, sisters, all barbarians
Cheers once again for the golden crown.

Where are the eagles? (Ey,ey,ey)
Where are the eagles? (Ahhhh)

(x2)Me and you, me, me and you
Me and you, me, me and you
Me and you, me, me and you
This is enough, I don't need anything else

(x2) Albanians up for red and black. (uh, oh, uh, oh, uh, oh)
Albanians up for red and black. (yeah,yeah,yeah)

(x2)You and I tonight are brothers
And if tomorrow I don;t remember you
You and I are both Albanians
That's enough and I don't need anything else.

(x2)Me and you, me, me and you
Me and you, me, me and you
Me and you, me, me and you
This is enough, I don't need anything else

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019