Noizy & Eni Koçi

Je Gjithçka ➡ Tu Esti Tot

 Shqip ➡  Rumanisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Ramona22


Je Gjithçka

Just a two of us,
now lets forget the rest,
just a two of us,
just a two of us.

Je gjithçka që kam dashë,
gjithë jetën time me pas,
dhe kur ndodhëm larg teje,
më mungon, ti më mungon.

Kur të shoh ty çdo natë,
më bënë të ndihem me fat,
prezenca jote rreth meje,
më mjafton, më mjafton.

Lexoj letrën që m'ke lënë,
ditën perfect ma bënë,
krejt streset mbi ngarkimet,
të tepërta m'i lehtëson.

Unë mendoj nonstop për ty,
ndoshta 24/7,
unë mendoj për ne të dy,
kujtimet na mbajnë t'gjallë.

Mezi pres më ardhë në shtëpi,
e di që malli shumë t'ka marrë,
mezi pres më t'marrë n'gji,
kam shumë sene për më t'thënë.

Me ty koha kalon shpejtë,
nganjehere as vetë s'e shohë,
mëngjesi shpesh na zë tu fol,
për të ardhmën tonë.

Ajo m'pyetë se si do jetë,
unë I them sikur në përalla,
I Am The King,
dhe ti do jesh borëbardha.

Unë do jem aty për ty,
në momentet me t'vështira,
unë do bëjë gjithçka për ty,
ti për mu' je më e mira.

Nëse koha ka një prishje,
dhe qielli vrenjtet me re,
jam i pari më i dal para,
se vetëm ty kurrë nuk t'lë.

T'japë mbështetje, dashninë,
mbi të gjitha respektin,
t'thirri My Wife,
une midis krejt Milet-it.

Je gjithçka që kam dash,
gjithë jetën time me pas,
dhe kur ndodhëm larg teje,
më mungon, më mungon.

Kur të shoh ty çdo natë,
më bënë të ndjehëm me fat,
prezenca jote rreth meje,
më mjafton, më mjafton.

Je gjithçka që kam dash,
gjithë jetën time me pas,
dhe kur ndodhëm larg teje,
më mungon.

Kur të shoh ty çdo natë,
më bënë të ndjehëm me fat,
prezenca jote rreth meje,
më mjafton.

I kujtoj shpesh ditët,
që lamë pas,
sikur t'ishin thjeshtë,
Perfect Life.

Jam me ty,
të dy,
ndaj dhe koha për ne,
jo s'ndal.

Se të kujtoj të mendoj,
zemër më mungon,
të dua pranë,
edhe një sekondë.

Ku je tani,
a më mendon,
dua të di,
letrën time a po e lexon.

Një minutë pa ty,
një minutë pa frymë mbes,
t'lutëm mos vono më shumë,
se pa frymë vdes.

Kthehu, kthehu,
kam frikë vetminë,
të dua pranë,
shpirti im.

Një minutë pa ty,
një minutë pa frymë mbes,
të lutëm mos vono më shumë,
se pa frymë vdes.

Kthehu, kthehu,
kam frikë vetminë,
të dua pranë,
shpirti im.

Je gjithçka që kam dash,
gjithë jetën time me pas,
dhe kur ndodhëm larg teje,
më mungon, më mungon.

Kur të shoh ty çdo natë,
më bënë të ndjehëm me fat,
prezenca jote rreth meje,
më mjafton, më mjafton.

Je gjithçka që kam dash,
gjithë jetën time me pas,
dhe kur ndodhëm larg teje,
më mungon.

Kur të shoh ty çdo natë,
më bënë të ndjehëm me fat,
prezenca jote rreth meje,
më mjafton.

Unë i bëjë krejt femrat tjera,
t'ndihën xheloze për ty,
I'm Such A Gentleman,
kisha bëhë ç'mos për ne dy.

Kishim shku në t'gjitha vëndet,
ku ti ke ëndërru më shku,
jam si plaku I vitit t'ri,
I Make Your Dreams Come True,
Make A Wish.

You make my dream come true,
dhe për këtë jam shumë mirënjohës,
so for life I keep it true,
për jetë Just Me And You.

Ain't no lie I miss you, too,
if ever you should fall,
I be there just for you,
I love you.

Ndjehem mirë kur me ty jam,
pranë vetës ti me mbanë,
dhe pse larg syve je,
afër zemrës të kam.

Afër zemrës të kam,
dhe pse larg syve je,
brenda meje të mbajë.

You're my everything,
you're my, you're my everything,
the only thing I dream of,
only you I need.

You're my everything,
you're my, you're my everything,
the only thing I dream of,
only you I need,
I need you.


Tu Esti Tot

Doar noi doi,
Hai sa uitam de restul,
doar noi doi,
doar noi doi.
Tu esti tot ce mi-am dorit,
tot ce am cerut de la viata,
si cand sunt departe de tine
imi lipsesti, imi lipsesti.
Cand te vad dormind in fiecare seara,
ma simt cel mai norocos,
prezenta ta in jurul meu,
e de-ajuns, e de-ajuns.
Citesc scrisoarea ce mi-ai lasat-o,
si imi face ziua perfecta,
toate problemele si tot stresul
in exces, dispar.
Ma gandesc la tine non-stop,
poate 24/7,
ma gandesc la noi doi,
doar amintirile ma tin in viata.
Abia astept sa ma intorc acasa,
stiu ca esti nostalgica,
abia astept sa te strang in brate,
am atatea sa iti spun.
Langa tine timpul zboara,
nici nu imi dau seama
cum vorbim pana dimineata
despre viitorul nostru.
Ea ma intreaba cum e viata
eu ii spun ca un basm,
in care eu sunt regele
iar ea e Alba ca Zapada.
Mereu voi fi alturi de tine,
in momentele dificile
voi face totul pentru tine
pentru mine, tu esti cea mai frumoasa.
Si cand timpul va veni
cand soarele va fi acoperit de nori
eu voi sta in fata ta,
nu ai sa ramai singura.
Am sa te sprijin, iubire,
mai presus de toate, respect,
tu te numesti sotia mea,
singura dintre toate.
Tu esti tot ce mi-am dorit,
tot ce am cerut de la viata,
si cand sunt departe de tine
imi lipsesti, imi lipsesti.
Cand te vad dormind in fiecare seara,
ma simt cel mai norocos,
prezenta ta in jurul meu,
e de-ajuns, e de-ajuns.
Tu esti tot ce mi-am dorit,
tot ce am cerut de la viata,
si cand sunt departe de tine
imi lipsesti.
Cand te vad dormind in fiecare seara,
ma simt cel mai norocos,
prezenta ta in jurul meu,
e de-ajuns.
Mereu imi amintesc de zilele
care au trecut
cat de simpla era
Viata perfecta.
Sunt cu tine,
impreuna,
si timpul nostru,
nu va inceta.
Aminteste-ti si gandeste-te,
imi lipsesti, inima mea
te vreau aproape,
inca o secunda.
Unde esti acum ?
Te gandesti la mine ?
Vreau sa stiu
daca imi citesti scrisoarea.
Un minut fara tine
ca un minut fara aer
te rog, nu intarzia
pentru ca fara aer voi muri.
Vino inapoi, vino inapoi
mi-e frica sa raman singura
te vreau aproape
dragostea mea.
Un minut fara tine
ca un minut fara aer
te rog, nu intarzia
pentru ca fara aer voi muri.
Vino inapoi, vino inapoi
mi-e frica sa raman singura
te vreau aproape
dragostea mea.
Tu esti tot ce mi-am dorit,
tot ce am cerut de la viata,
si cand sunt departe de tine
imi lipsesti, imi lipsesti.
Cand te vad dormind in fiecare seara,
ma simt cel mai norocos,
prezenta ta in jurul meu,
e de-ajuns, e de-ajuns.
Tu esti tot ce mi-am dorit,
tot ce am cerut de la viata,
si cand sunt departe de tine
imi lipsesti.
Cand te vad dormind in fiecare seara,
ma simt cel mai norocos,
prezenta ta in jurul meu,
e de-ajuns.
Am sa ma asigur ca celelalte femei
vor fi geloase pe tine
sunt un gentleman
si fac orice pentru noi.
Te voi duce in fiecare loc
in care ai visat sa mergi
sunt ca un Mos Craciun tanar
i make your dreams come true
make a wish!
You make my dreams come true!
si pentru asta iti sunt recunoscator
so for life I keep it true
pentru toata viata mea esti numai tu.
Nu este o minciuna si mie mi-e dor de tine
daca ai sa cazi
sunt acolo doar pentru tine
te iubesc !
Ma simt bine numai cand sunt cu tine
ma tii aproape de tine
si chiar daca esti departe
esti aproape de inima mea.
Esti aproape de inima mea
chiar daca esti departe
te pastrez in inima.
You're my everything,
you're my, you're my everything,
the only thing I dream of,
only you I need.
You're my everything,
you're my, you're my everything,
the only thing I dream of,
only you I need,
I need you.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019