A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Noizy

1 Selam ➡ A Selam

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Infinity_disaster


1 Selam

Një selam nga Shqipënia anë e mbanë,
Që ta marri vesh krejt bota se si bëhët hallakam,
Pse po m'gjon kur po thu qe nuk m'don,
Apo ti e din shum mir se prej Meje ti mson, "otr"

Jom pak me ndryshe se kta te tjeret,
Ma I kerkumi kta ma din vleren,
Jetoj cdo dit sikur tjet dita e fundit,
E jetes tem,

Një selam nga Shqipënia anë e mbanë,
Që ta marri vesh krejt bota se si bëhët hallakam,
Pse po m'gjon kur po thu qe nuk m'don,
Apo ti e din shum mir se prej Meje ti mson, "otr"

Ska mo gili mili Kush o ma I miri e dini,
Se kur noizy mrena hini ju metet krejt si caplini,
Jeni krejt karikatura krejt cartana Tom and Jerry,
Ndersa une vi prej rruge domethon un vi prej ferri,

Ndersa ti je 1 artist mbaje rolin ton,
Lyhu me buzkuqe e dil television,
Mos u shit gangsta se Ty nuk tshkon,
Ti je rrit me non e bab ndersa un jam rrit nllom,

Tash po ndroni stilin doni me u Bo si noizy,
Por une nuk e zgjodha mu ket rrug ma fali zoti,
Kurr nuk boj gjasme as nuk lypi shkaqe,
Une jam kanabis ndersa ti je manushaqe,

Une tboj Dom ndersa ti je si melaqe,
Pse po don mu shty me njerz qe sfalin gjaqe,
Pse boni vet vrasje ju jeni kolopuca,
Lil pussys ju zdini ca asht rruga,

REF --->
E cojna, 1 selam nga shqipnia an e mban
Qe ta marri vesh krejt bota sesi bohet hallakam, "otr"
Pse po mgjon kur po thu qe nuk um don,
Apo ti e din shum Mir se prej Meje ti mson, "otr"

Jom pak me ndryshe se kta te tjeret,
Ma I kerkumi kta ma din vleren,
Jetoj cdo dite sikur tjet dita e fundit,
E jetes tem,

Do ma kan inatin se Foli vec rrealitetin,
But I'm sorry smuj me ndru sepse kshu mka Bo gurbeti,
Jom besnik nshoqni jom loyal to the family,
Ngjak kuq e zi dhe ma tfortit on the side of me,

Luj me pesha trona me djem qe nuk Bo mo nona,
Nese njoni lyp problem at'her hajdi nga kjo zona,
Jeni krejt mirseardhem majni mend daten,
At dite qe do vini kena me jua thy kafken,

E cojna - 1 selam prej shqipnie an e mban,
Se nuk bohet fjal per lojna kur permenet otr, "OTR"
Ktu bohet fjal per gzhoja dhe sa grushta hunve ha,
Mos mendo se jom tu mbush vec rreshtat me rrima,

Hard hard hard hard yes We are the hardest,
Fuck what you heard coz I'm worser then hartless,
-Shit I'm timeless - call me the finest,
I drop it like it's hot I'm bader then the badest,

REF--->
E cojna, 1 selam nga shqipnia an e mban
Qe ta marri vesh krejt bota sesi bohet hallakam, "otr"
Pse po mgjon kur po thu qe nuk um don,
Apo ti e din shum Mir se prej Meje ti mson, "otr"

Jom pak me ndryshe se kta te tjeret,
Ma I kerkumi kta ma din vleren,
Jetoj cdo dite sikur tjet dita e fundit,
E jetes tem,

Ju jeni krejt fallco fallco,
ku keni lind ju jeni fallco fallco,
Na bojna rrep sikur nghetto nghetto,
Na jena mbreter you Dont know


A Selam

We send a Selam from Albania around the world
So the world can found out how the destruction is done “otr”
Why you listen to me when you say that you don’t love me
Or is that you know very well that you can learn from me “otr”

I’m little different than the others
The most wanted one they know my value
I live everyday as it is the last day of my life

There’s no more “gili mili”(Albanian expression for no more of bullshits) you know who is the best one
Because when Noizy entered all of you stayed as caplini (talks about Charlie Chaplin)
You all are caricatures all like cartoons of Tom and Jerry
And I come from the street and that means I come from the hell

But you are an artist so keep your role
Put lipstick and get on TV
Don’t try to be a gangsta coz doesn’t fit you
You were raised with mom and dad and I was raised in the mud

Now you change your styles all of you want to be like Noizy
But I didn’t chose this road God gave it to me
I never look for reasons neither I leave it in the middle
I am cannabis and you are violet

I damage you and you are as angel
You want to face with people that don’t forgive bloods
Why you making suicides you all are clowns
Lil pussies you don’t know what street means

Chorus:
We send a Selam from Albania around the world
So the world can found out how the destruction is done “otr”
Why you listen to me when you say that you don’t love me
Or is that you know very well that you can learn from me “otr”

I’m little different than the others
The most wanted one they know my value
I live everyday as it is the last day of my life

Some of them envy me coz speak the reality
But I’m sorry I can’t change, this is how the “Gurbet”(a word when someone goes for a work in another country) made me
I’m truthfully to my friends loyal to the family
In my vain red and black blood runs and the most powerful ones on the side of me

I play with heavy things and hang out with boys that no mother can give birth like them
If someone asks for a problem then you should come by this side
You all are welcomed remember the date
That day that you will come we will break your skulls

We send a Selam from Albania around the world
Coz is not about a game when is mentioned otr “OTR”
Here is talked about how many punches you get on your nose
Don’t think that I just want to fill lines with rhythms

Hard, hard, hard, hard yes we are the hardest,
Fuck what you heard coz I'm worser than heartless,
-Shit I'm timeless - call me the finest,
I drop it like it's hot I'm bader then the badest,

You all are fake, fake
You all know that you are fake, fake
They make rap like in ghetto, ghetto
We are the kings you don’t know

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019