A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Noizy

Gunz Up ➡ Gunz Up

 Anglisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: E.Zotrjunior


Gunz Up

Ref:
Now Me ,I Come Back Again
Like The Hardest In the market,
Gunz Up – You Don’t Wanna Be My Target,
Gunz Up – Better Know When You Walking Through my ends,
Gunz Up – Rude boys, always Causing Violence,

Gunz up – I’m the hardest in the market,
Gunz up Gunz Up – you don’t wanna be my target,
Gunz up – better know when you walking through my ends,
Gunz up – rude boys, always causing violence.

RAP: part 1
This is the block life where guns barking all times,
You not from these roads; I suggest you think twice,
Can’t walk and think that your safe coz it’s not nice
Get jacked you get hit, we hustling the whole time,

Don’t think we proud coz we live in this fucked life,
We did not chose this they left us behind,
no work for street boys, we work for street toys
ur time it’s money then my times to eat yours,

No fear inside me, you don’t want to try me,
Stomach is full but my eyes are hungry,
Never I’m smiling, nothing is funny,
Your kids live large but my kid are hungry,

Take of your dam chain or let off my darling,
She does things for me coz I tell her I’m starving,
She’s black and she’s shinny, named her my tinny,
She feeds of the metal – i put inside it.

Ref:
Now Me,I Come Back Again
Like The Hardest In the market,
Gunz Up – You Don’t Wanna Be My Target,
Gunz Up – Better Know When You Walking Through my ends,
Gunz Up – Rude boys always Causing Violence,

Gunz up – I’m the hardest in the market,
Gunz up Guns Up – you don’t want to be my target,
Gunz up – better know when you walking through my ends,
Gunz up – rude boys always causing violence.

RAP: part 2
Gunz up gunz up, jam ma I forti n’market,
Kom fabriken plot me ”shtt” Kto ke na I marrin krejt,
Kto ke na krejt funizohen si do qe tjet situata,
Nese ju do konkuronit un e di ckeni shkerdhata,

Vjen ka ne gjithcka para se me Ardh te ju,
pare; cash, oferta pa fund,
lajme – t’gzum – hesape te lekujdum,
zarf me emra mrena – edhe 1 plum,

Gunz up click bang Je tu qi me wrong gang,
Ti ke ni Mir per ne bad boys don’t pretend,
Jane Ma tfortit n’rrug ma t’fortit N’market,
Mbi 10 vjen on top bitch ti smund na prek,

E Kom alltin krejt injorante domethon ska edukat,
Nuk ja nin del cullak mes njerzve ban shamat,
-Ajo vdes per mu un e du tipin e Saj,
Sa her e keqperdori une prap e lyj me vaj, gunz up gunz up

Ref:
Now Me I Come Back Again
Like The Hardest In the market,
Gunz Up – You Don’t Wanna To Be My Target,
Gunz Up – Better Know When You Walking Through my ends,
Gunz Up – Rude boys, always Causing Violence,


Gunz Up

Ref:
Tasht une po kthena prap
Si ma i forti n'treg,
Gunz Up – Ti nuk don mu berë qellimi im,
Gunz Up – Ma mirë dije se kur ec ne rrugët e mia
Gunz Up – Çunat e vrazhdë, veq nxerrin probleme,


Gunz up- jam ma i forti ne market
Gunz Up, Gunz up – Ti nuk don mu berë qellimi im,
Gunz Up – Ma mirë dije se kur ec ne rrugët e mia
Gunz Up – Çunat e vrazhdë, veq nxerrin probleme

RAP 1
Kjo osht jeta ne block, ku alltiat gjujn tan kohen
Ti mirë e din ne kto rrugë; Unë sugjeroj, ti mendon 2 herë
Nuk munësh me ec, dhe te mendosh qe ështe sigurt, se nuk ështe mir
Le te kapin, ti ki mu godit,na nxitojme tan kohen,


Mos kujto qe jem krenar qe e jetojme kët jetë te shkatrruar,
Na nuk e vendosëm, ata naj kan lëre mbrapa
Ska punë per çuna te rrugës, na punojme per loja te rrugës
Koha juaj ështe para? Athërë e imja është me ta hongër tënden

Nuk ka frikë brenda meje, ti nuk don të më provojsh,
Barku është i plotë, por sytë e mi janë të uritur,
Kurrë nuk jam tu qeshur, asgjë nuk është qesharake,
Fëmijët tuaj e jetojnë te madhën, por fëmit e mi jan te uritur,


Hiqe at zinxhirin tëndë ose hiqe dorën nga dashuria ime,
Ajo bën gjëra për mua sepse Unë i them asaj jam i uritur,
Ajo është e zezë dhe shkelqen, e quajta vogëlushja ime,
Ajo ushqehet prej metali - i vënë brenda saj.Ref:
Tasht une po kthena prap
Si ma i forti nmarket,
Gunz Up – Ti nuk don mu berë qellimi im,
Gunz Up – Ma mirë dije se kur ec ne rrugët e mia
Gunz Up – Çunat e vrazhdë, veq nxerrin probleme,


Gunz up- jam ma i forti ne market
Gunz Up Gunz up – Ti nuk don mu berë qellimi im,
Gunz Up – Ma mirë dije se kur ec ne rrugët e mia
Gunz Up – Çunat e vrazhdë, veq nxerrin probleme


RAP 2
Gunz up gunz up, jam ma I forti n’market,
Kom fabriken plot me ”shtt” Kto ke na I marrin krejt,
Kto ke na krejt funizohen si do qe tjet situata,
Nese ju do konkuronit un e di ckeni shkerdhata,

Vjen ka ne gjithcka para se me Ardh te ju,
pare; cash, oferta pa fund,
lajme – t’gzum – hesape te lekujdum,
zarf me emra mrena – edhe 1 plum,

Gunz up klik bang Je tu qi me trupin e gabuar
Ti ke ni Mir per ne çunat e vrazhdë nuk pretendojn Jane Ma tfortit n’rrug ma t’fortit N’market,
Mbi 10 vjen on top kurv ti smund na prek,

E Kom alltin krejt injorante domethon ska edukat,
Nuk ja nin del cullak mes njerzve ban shamat,
-Ajo vdes per mu un e du tipin e Saj,
Sa her e keqperdori une prap e lyj me vaj, gunz up gunz up

Ref:
Tasht une po kthena prap
Si ma i forti n'treg,
Gunz Up – Ti nuk don mu berë qellimi im,
Gunz Up – Ma mirë dije se kur ec ne rrugët e mia
Gunz Up – Çunat e vrazhdë, veq nxerrin probleme,

(Nesë ju e shkruani ,,Guns up'', atherë kjo do the thote ,,alltiat te naltë" por e kam vendosur me trëgu ketu e jo me shkruar ne perkthim:b)

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019