Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Jashte Kontrrollit (Feat. Shadow Fg No & Gissi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  38

Noizy (Refren x2)

sa per party venin e kallim
sa per gangsta kush do le te na n'dali
o sa per pare nuk eshte problem
kalxom se cili gangsta s'don me ken n'venin tem

Shadow

dridhu pak vec pak ngreje pak ma
deshi cullak vec kadal e kadal ma
shawty mos ta nin se kam me vete portofolin nsy tballit vjen otr jashte kontrollit ferkohu mbas trupit tem kthehu dhe du me t'pa nje sen
nese ta puthi shoqen zemer a thu ka problemm
njoni me i keq se tjetri ne grupin otr
e di moj zemer e ka fajin smundja qe na ra ey
otr deri ne motherf**king vdekje
pa pik urrejte inatgji pershendetje
jem ata qe hym te part e dalim tfundit
dhe jem ata qe jetojm jeten sipas kanunit
e di qe sben me fol vec per na na na
po nuk kam ca me bo moj zemer se si na
nuk ka jam me kuror jam ushtar prej natyres on top of the rest kurr si kthena detyres

Noizy (Refren x2)

sa per party venin e kallim
sa per gangsta kush do le te na ndali
o sa per pare nuk eshte problem
kalxom se cili gangsta s'don me ken n'venin tem

JG-No

ti ti tak jg-no ne mikrofon
pervecse se otr jg-no kerrkan se don
bo bo bo tash kush a gati
ta kaci buzen zemer se na shkoj sahati
e vertete qe jam rrugac e vertete qe jam unik
e vertete qe kameramanet te arian cani tash jan pik
vertet qe kan dallim me mu ska krahasim
per cfare do lloj problemi zemer bjeri numrit tim
ku me e dit qysh kthehet nata kshu qe po ta them q'tash
m'pelqen si qysh e dridh jam gati me e pagujt ne kesh
jam gati me bo gjithcka per nje princesh gati me ta hanger buzen gati me te cu npesh
qat her kur te puthi ne qaf qat her ti shuj dritat
qat her kur tprek permas cather tkallxoj une ritat
qat her kur tbehet nami e kthehesh nvendin tem
s'jemi apparat e tbeni foto me ganster woap

Noizy (Refren x2)

sa per party venin e kallim
sa per gangsta kush do le te na ndali
o sa per pare nuk eshte problem
kalxom se cili gangsta s'don me ken n'venin tem

Gissi

Sa per femna, ndal t'kallxoj dicka
1 2 3 4 5...se di sa
Sa per gangsterra veja gishtin njonit
E shkaravis pertoke, nija zonin ktij kampionit
Sa per respekt, ta japi n'maksimum
Nje plumb mrenda ne klab ta pstoj tashti ntru
Sa per dashni zor se bi n'te
Se nona me ka msu per me dasht veq te
Sa per shoqni duhen 100 dylym qati
OTR me zemer jena vesh kuq e zi
Sa per urejtje normal qe nuk na dojn
Jena tgjith te par se tgjith na dojn
Sa per ket tekst u kry per 5 minuta
Dhe ikin kur tem shojin shqipe mfal se te tuta
Se per i fundit olzina eshte e fundit
Noizy pershendetje tashti qe npiken e fundit

Noizy (Refren x2)

Sa per party venin e kallim
Sa per gangsta kush do le te na ndali
O sa per pare nuk eshte problem
Kalxom se cili gangsta s'don me ken n'venin tem


Ky tekst u dërgua nga LedianNoizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5


Noizy - Jashte Kontrrollit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jashte Kontrrollit".
3. Video është e këngës "Jashte Kontrrollit", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 0