Më mbaj mend (për 1 muaj)


Noizy - Kadale Kadale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kadale Kadale".
3. Video është e këngës "Kadale Kadale", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Noizy - Kadale Kadale  (Feat. Shadow, Jg-No, Blazer & Mali-G)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  91

Këngë e albumit:

"Hip-Hop Nga Super Sonic"

Këngë e albumit:

"Most Wanted (Mixtape)"

Komente

3 🔥

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Noizy:Rap x2

You know that i keep it gangsta
i keep it gangsta all the time
couse when you hear whats 'gonne up here
should know that Noizy back around around around

edhe nji tjeter,edhe nji bit,
edhe nji veper te gjall,edhe nji hit,
edhe nji klab ku krejt femnat jon tu desh,
edhe nji nat OTR con venin pesh
edhe nji here zoni im deperton,
emri jon permendet trupi kokra kokra tbon
ma mer menja se ktu ka dashni,
ce ku osht dera nuk ka vend per inatgji

kadale kadale i hymi krejt ksaj valle,
kosov shqipni moj zemer o ku ku ti krej i kalle,
tash merre qet e qet dridh trupin leht e leht,
mos um prekt n'tela se ky tipi asht i m'preht,

noshta - ty nuk ta ni sonte - ti don me pi,
sonte po ta them moj ciko se po du me t'....
merri shoqet tuja ti marri shokt e mi
shadow, blazer,gjino noizy edhe mali g

a a un t'boj me kesh a a un t'shti me u desh,
kush na ka inati un e nxjerr perjasht prej veshesh,
asht otr'i me kuroren krejt prej ari, (thuja shpejt)
kush na ka inatin t'vi t'na kapi prej k...

ahhh kush e tha qat fjal kto cunat jan rrugaça
mos rri me ato moj te keqen mami ato cunat jan palaca,
mo bree ja fute kot kqyr se po t'vjen era
sepse - cikat e mamit zemer vdesin per gangsterra

ref 2 { kadale kadale hini krejt ne valle,
na jem mbretnia pse kujton se sen na nale,
kadale kadale smoking mariuhana,
na jem pidh some se keshtu na ka bo nana hey

po ja mar veq me qef dhe po ja dhom me qef hee,
hym nklab gjith me qef dhe gjithmon na rrina ncep,
nuk preferojm teket,kshu qe shkon na sill shishet,
se un 180 grad me ta dhan firmen te xhinset,
pak si chuta,cepet e buta,krejt i shkojn permas i boni krejt huta!
kqyr bur nuk jom tu mbur,femnat na vin reth edhe pse sjau lypim kurr,

Mali G

femnat reth e qark please bitches just shut up
OTR in da club,jo englis jo ne rap,
Mali g ,soni edhe NOIZY OTR,
marin femnat permas veti,OTR do i marri mar
e di qe spo tpelqen, ke qef ne kon n'venin tem
inatcor krejt i cmend,OTR jan bo problem,
boll e majte ciken se o ka vjen ka na,
osht ka t'vret ne zemer po nuk ke qka me ba,
hik shoku hik mos um shit sikur nevriko,
OTR tpresin nthiko, lidhi lidhsat me vrap iko,
io sono shqiptar,o me rob shpie sjom tut rrejt,
ti je i pavlefshem une jom i shtrejt,
ti flet per burgaxhi une kom jetu at jete,
Nese se bohet fjale per gangsta une jam shembull ma i denjt,
u lodhen do repera tu ma lyp sahatin,
lofsh mu boll burr se na cave trapin yoo

NOIZY

ref 2 { kadale kadale hini krejt ne valle,
na jem mbretri pse kujton se sen na nale,
kadale kadale smoking mariuhana,
na jem pidh some se keshtu na ka ba nana hey

NOIZY

i thom hapma mikrofonin,tja qesim flaken,
ama dhe shkrepsen ta kallim krej cigaren , tshtshhh,
ktheje venin terr,gishtin e mesit kush e nin veten gangster,
ku me dit qka tgjen direkt komplet,dmth se une jam perfekt,
ti munohesh me kuptu se qka thom,
po ti smun se une foli indirekt,
e ndroj f f flouin,sa her qe i ndroj qorapet,
e kta tjeret krejt per k k k le tem kapin,
ti hajde provokojna,repin e shipnis,
si le alarm i kena krismen e alltis,
plot videoklipe,krejt jan bo boksiera,
NOIZY hyn te dera boksierve i vika era,
shqipe mfal se t'thom se un jam realiteti,
mbreti i kejt shqipeve qe i ka ran gurbeti,
per femna nuk ma nin,ky tipi zbjen ndashni
e vetmja femen qe du eshte nonen qe kom n'shpi aaa
aaaa ee aaaa oooo aaaa ee aaaa ooo...

when i ride to the streets ??????????
when i ride to the hood me i tell em whats good otr ????? come and get ya food


Ky tekst u dërgua nga Faonto G   brunette   almir17

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Noizy:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet