Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Sikur T'puthi Qielli Token (Feat. Shadow)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  134

HaleLuja... Hey o Shadow...
Thank You God
Hajde kallxom se qysh o puna kshtu
Everything i do For reason Right
There's a reason why I go Fucking Crazy man
as you can see I'm full of Magic hahaha

REF:X2
O Sikur T'puthi Qielli Tokën Dhe Vetes T'ja Bosh Gropen,
Bjeri Rreth e Qark Botës Prap Si Ne Nuk Ka,
Sikur Krejt T'bohet Nami T'shperthej si nje Cunami,
Kur Te Pytesh Se Çka u Bo ta Dish Se Jem Na,

Noizy:
N'rrug eci nen driten e Hanes,
sy-syt pertoke i afrohem te ardhmes,
drejt ni drite me plot suksese,
larg cdo kthese larg cdo pengese,

Nder krejt atyne qe jon hala me mu,
Andrren qe e kom dasht mas shumti tash mu ralizu,
O.T.R pesh katastrofike,
jom nven t'par ne luginen magjike,

fiks 9 vjet prej vitit 2000,
ja nisa fillikat E tasht 300 i kom permi,
jo kshtu jo ashtu jo po noshta jom me ju,
jo po sdi kush jon ata se O.T.R nuk i kam sha,

Jo po ngjo se qysh o puna,
jo po ndoshta t'thyhet huna,
jo po ti po ti po jo po shoku im po dridhet buza
Hej shoku me duket se po te dridhet pak buza eee

REF:X2
O Sikur T'puthi Qielli Tokën Dhe Vetes T'ja Bosh Gropen,
Bjeri Rreth e Qark Botës Prap Si Ne Nuk Ka,
Sikur Krejt T'bohet Nami T'shperthej si nje Cunami,
Kur Te Pytesh Se Çka u Bo ta Dish Se Jem Na,

Shadow:
Hou kush hini n'beat kush po qet drit,
njejt si per dit gjithmon jem pit,
ty po te duket vetja ca ca? ti mendon se bon dicka? ca,

mledh 40 laskar mas veti tduket vetja ALI BABA,
plasni sun na kapni veq llapni,
kejt e din se nuk na kapni veq llapni,
krejt e din se qysh esht fati me kta tipa sdel hesapi,

O T dhe R jena t'paret plasen inatit laskaret,
jo kshtu po ashtu otr't ti sun i prek otr,
OT dhe R per vllazni OT dhe R me dashnii,
OT dhe R dhe tjeret plasin se me ne skan mundesi,

Ta them me stilin e vjeter sic ta kam thon dhe nji her tjeter,
per ne flet kilometrazhi ska poezi t'shkrujtme n'leter,
ska histori me kulceder ka historina me mbreter,
me mbreter qe rrojn per seder per ne je vetem me nji tjeter
kshu qe plast ai qe ka urrejtje, gishtat nalt OTR deri ne vdekje

REF:X2
O Sikur T'puthi Qielli Tokën Dhe Vetes T'ja Bosh Gropen,
Bjeri Rreth e Qark Botës Prap Si Ne Nuk Ka,
Sikur Krejt T'bohet Nami T'shperthej si nje Cunami,
Kur Te Pytesh Se Çka u Bo ta Dish Se Jem Na,

Shadow:
Nis edhe nji tjeter edhe nji bit,
kshtu qe mbyllet edhe nje veper edhe nje tjeter,
edhe nje dit ne rruge e tregume ne rrjeshta
tregojm se jena burra n'ket loje edhe kto jan pleshta,

Jan larg me ne,
shofin mrena vetes se kuptojn qe nuk kan shance me ne,
se nuk ka si ne mos lyp si ne,
OTR ski me gjet sikur ne,

Noizy:
E E Em e kam nji hekur ne brez,
32 zogj mduket se eshte mall kinez,
32 her tzon mos me pas kujdes,
30 zogj nga 1 per te shame e 2 qe mpreve ne bes,

heh upss dikujt po i bi ndermend,
ishalla m'ka inatin se po du me e cmend,
dhe krejt ata qe shofin OTR si nderim,
thuj tan botes qe ky asht nji fillim

REF:X3
Sikur T'puthi Qielli Tokën Dhe Vetes T'ja Bosh Gropen,
Bjeri Rreth e Qark Botës Prap Si Ne Nuk Ka,
Sikur Krejt T'bohet Nami T'shperthej si nje Cunami,
Kur Te Pytesh Se Çka u Bo ta Dish Se Jem Na,


Ky tekst u dërgua nga ôraanitt   SummerG   Baani10   ALDOoooNoizy
Featuring: Shadow
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2009


Noizy - Sikur T'puthi Qielli Token
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sikur T'puthi Qielli Token".
3. Video është e këngës "Sikur T'puthi Qielli Token", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 2