Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Skit (pak Me Ndryshe) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  17

Yeah hah it was a long wayhihihi it's been one motherfucker studio ZIG ZAG records one month now im saying
(ref 3x)
Sonte krejt vendi po merr flak
kush është me mu krejt durt nalt
për tem prek smun em prek
se jom i kallt
O.T.R me zemer O.T.R me mall !

Gbmc Renegade Noizy
varsen n`qaf diamanta kuq e zi
kush se din tash le ta di
OTR hini mrena mikrofonin me e nxi

E jou Nice
Edhe nje tjeter haa
NOIZY e jou OTR, ku eshte Shqipnia sonte
SHow me on a mix doin' like a G

REF: Noizy (2x)
Prap dhe nj'her malsoret e kallin ket nat,
Çohet krejt n'kom veriu me O-T-R,
malet e Dibres ushtojn dej me dej
Ahh moj Shqipni jo si ty nuk gjej,

RAP: part-1
Ye...
Krejt bounce with me yeyeyeyeyee
krejt bounce with me aaaaaaaaaayeyeyeyeyee
krejt bounce with me
aaaaaaaaaayeyeyeyeyee.
jom reper jasht serie

Yeah yeah aaauuu i'm sorraunded with magic can you see it baby??
NOIZY AK ej jo BOHEMI aaauuuu ZIG ZAG.
Noizy on a mike show me some thing why im i lyin'? Me avoiding
Noizy show me some thing why im i lyin'? Me avoiding.

E vetmja arsye qe kam ardh n'Shqipni E vetmja arsye qe kam ardh n'Shqipni esht me vertetu me heq mentalitetin e njerzve qe menojn se n'Shqipni ska rrrep

Se n'Shqipni nuk shkon rrrepi se zdin me bo rrepin....
qe Un ju vertetoj ça t'doni kur vjen puna per rrep ktu jam.
Paralajmrim per ty per ato qe jan si ty.
Se din se kur hy ma tfortin n'mes ko e thy?? Dhe po mundoni te largoni ciklonin dhe t'thoni qe me kta djemt zboni gaboni skuptoni nje nga nje skeni pun tek mikrofoni.

Mikrofonin ha ?? Hahah Ok. here we go
Ke nevoj per mikrofonin ke nevoj t'ma ngjosh zonin.
Ke kujdes ku shkel ku prek kujdes kur fole per kampjonin ke me dit se qysh o puna mos bo sikur zdi sen rrepi n'Shqipni e pruna un jam Mbret e ti nuk vlen.

Yea hah se sonte jam i gzushem OTR NOIZY .
Histori e gjat ka me mbet ket nat jena bo shum tap jena mledh kallabllak.
Histori e gjat ka me mbet ket nat jena bo shum tap jena mledh kallabllak.
Ej shoki mfal? Ça bone? Si ja kalove? Je ka kqyr shum tash mduket e teprove.
I paska hik petllat n'cep tu thith bar se Noizy ja ka thirr femren per me tall haah.
Hej shoki shoki ça troki troki? Une jam NOIZY shoki ti kush the se je Babloki.
O puçi puçi Babloki o puçi puçi o tu qi femna Babloki you fucking pussy.

Hah.. O qe po kthena apet po du me t'lan nje simbol shpertheva si granata tashti kthena si tritol.
Kerkova pak qetsi po mozalla se mlan rehat i kerkoj falje zotit qe pom shtin me ba Mekat

Hahaha.
haleluja Shadow .
Everything i.. Hajde kallxojm se qysh esht puna ktu.
.Everything i do For reason Right
There's a reason why I go Fucking Crazy man
Hey you can se i'm full of magic ..hahaha...
O sikur tputhi qelli token dhe vetit tja bosh gropen biri rreth e qark botes prap si ne nuk kaaaa.
Sikur knej tbohet nami tshperthej si cunami ....

Teper e gjat rruga teper e gjat a? si tu duk?.. Normal qe ska ma mir ska qysh me pas ma mir hahah.
Desha me bo nji pershendetje shum te shkurter ose shum te gjat si te doni hahh.
Tan ata qe jan me mu tan ata qe kan mar pjes ne albumin tim desha ti thuj i dua deri ne motherfucking vdekje e kupton? JR...
AK .. Shadow .. Dulla .. Bohemi .. Renegade .. GBMC mos harroni dhe Mali-G
Nice .. Krimineli .. DC .. Big H .. Merks .. Lil Koli .. Varrosi .. My shqipe Faton hahah yeah.
Rameka on the bit thank you dog for cupple of them aahmm show me on the miks doin' it again and again.
Me myself Noizy the king of albanian rrep.
Never get twisted u know what im sayin' ??
Sma nin me bo videoklipe a naj sen un cdo kong si e boj un e boj hit.
Se i perkas rruges i perkas rinise.
Edhe se skam qen ktu n'Shqipni.
N'moshen 10 vjec ika.
Edhe u ktheva me shum stil pak ma ndyshe se kta te tjeret ... hehehh .. i'm you leavin on this replay my shit over again again again..

Mjaft mo me prralla ta dish se un jam mbreti ti je vec borbardha.
Per mu flet tan rinia e Shqipnis per mu mburren krejt shoki burrat e malsis.
Ju nxjerri pak si fallco ju nxjerri pak si skarco.
Shtini kundra meje ju boj krejt me than larg qoft.
Kur puthi qelli token edhe veti tia bojsh gropen biri rreth e qark botes prap si un nuk ka.
Mai forti nder t'fortve dhe me i madhi nder tanve se ti i thu karrieres TUNG e un i them ca bone ca bone ca bone .......


Ky tekst u dërgua nga  BeSsiNoizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2009


Noizy - Skit (pak Me Ndryshe)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Skit (pak Me Ndryshe)".
3. Video është e këngës "Skit (pak Me Ndryshe)", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 2