Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Top 200

Noizy - Dora Dridhet  (Feat. Crazy Eagles)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  27

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/05/2011

2011-05-01T21:29:36

Këngë e albumit:

"Best Hip-Hop 2011"
(2x)

N'tona ant po nihet
n'tona ant po drihet
n'tona ant po shihet
dost kerkund spo rrihet
une nisi kaj e veten sun e maj
sedi chka po ndodh
sedi kush ka faj

Oooooooo
Oooooooo

REF.X2

O sikur tputhi qelli token dhe vetes tja bosh gropen,
bjeri rreth e qark botes prap si ne nuk ka,
Sikur knej t'bohet nami t'shperthej si nje cunami,
kur te pytesh se cka u bo ta dish se jem na,

Crazy Eagle:

Dicka Jom Nis me shkru
e jom tu u kujtu
a thu si me vazhdu
a thu roman me shkru
tash jom tu u mendu
a thu me shkru 1 film
a thu mu bo doktor
e me mbush naj vertetim
a thu me shkru per vendim tim
a thu me ngreh tash 1 tym
krejt dost le ta din se du me hek merzin
du me fol per 1 jetim
po tutna po e preki
nzemer pik mbeti
mrena zdu ta preki
e nese une heki
pse me hek tjert
nese une dekii
dihet pr cka kom dek
kur je i djegum vet
mos ju afro askujna
na se kuptojm dost vertet
me jet po lujna
t'drejten kur se thujna
besen kur se mbajna
1 diit n'mujt keshiim
29 kajna
a thu skem faj na?
a thu kush ka faj?
zemren ndysh e ndaj
nuk di kan ta shaj..

N'tona ant po nihet
n'tona ant po drihet
n'tona ant po shihet
dost kerkund spo rrihet
une nisi kaj e veten sun e maj
sedi chka po ndodh
sedi kush ka faj

Oooooooou
Oooooooou

Noizy:

N'rrug eci nen driten e hanes,
syt pertoke i afrohem te ardhmes,
drejt ni drite me plot suksese,
larg cdo kthese larg cdo pengese,
nder krejt atyne qe jon hala me mu,
andrren qe e kom dasht mas shumti tash mu ralizu,
O.T.R pesh katastrofike,
jom nven tpar ne luginen magjike,
fiks 9 vjet prej vitit 2000,
ja nisa fillikat E tasht 300 i kom permi,
jo kshtu jo ashtu jo po noshta jom me ju,
jo po sdi kush jon ata se O.T.R nuk i kam sha,
jo po ngjo se qysh o puna,
jo po ndoshta t'thyhet huna,
jo po ti po ti po jo po shoku im po dridhet buza
hej shoku me duket se po te dridhet pak buza eee

REF.X3
O sikur tputhi qelli token dhe vetes tja bosh gropen,
bjeri rreth e qark botes prap si ne nuk ka,
Sikur knej t'bohet nami t'shperthej si nje cunami,
kur te pytesh se cka u bo ta dish se jem na,


Ky tekst u dërgua nga  Doni-G
Më Shumë Këngë Nga Noizy:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet