Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Top 200

Noizy - Talenti  (Feat. Overlord & Niil-B)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Komente nga Fansat

1 🔥🔥

22/02/2014

2014-02-22T19:00:35

Featuring

Niil-B

Featuring

Overlord
Zoti m'fali jeten
m'fali dhe talentin
familja m'dha dashnine, perkrahjen dhe vullnetin
shoket m'dhane guximin dhe besimin mrena vetit
inatcit nuk i zhgenjeva kane arsye per urrejtje

M'shih n'sy
tash kqyre veten
a jam un ai imazhi qe ti ke endrru tan jeten
Fjalt e mia i perkasin vec t'vertetes
Fjalt e tua i perkasin genjeshtres

Jam rrit n'rrug, tu ju lut zotit
ama mu glockin homie, ti sillna globit
se, nuk del pengese qe mun me nal rrugen tem
ecim pa problem, un me shokin tem
jeta ka sfida, vullneti m'shtyn perpara
do njerez i mendova ndryshe m'dulen lara-lara
ngjyrat ndrrojne, ftyrat qe s'na dojn shkojn
po ka hala pi tyne qe dashnine me zemer e mbrojne
per neser, kurre s'ka me vdek shpresa
vec nese mire jena, tjerat rend i presim na
yes na, tu e lujt real prej fillimit
mendjen sukses, asnje frike prej deshtimit
hajd, se une e di qysh ja kam qit rrethin
fjalet e mia tprekin, po edhe ta hekin mllefin
per vetin, e per njerzit qe na rrethojne
na fjalt i mbajme, e tjert le tbojn cka tdojn

Zoti m'fali jeten
m'fali dhe talentin
familja m'dha dashnine, perkrahjen dhe vullnetin
shoket m'dhane guximin dhe besimin mrena vetit
inatcit nuk i zhgenjeva kane arsye per urrejtje

M'shih n'sy
tash kqyre veten
a jam un ai imazhi qe ti ke endrru tan jeten
Fjalt e mia i perkasin vec t'vertetes
Fjalt e tua i perkasin genjeshtres

Jom rrit nrruge, dite e nate nrruge
te shenja stopit ku kojshija shitke droge
po ambicje mdhane endrrat e mia
force mdha familja, perkrahje shoqnia
yea, jom i unt per sukses
eci drejt qellimit tem, yo deri sa tvdes
e cdo hap i jem ta shton inatin
koha nuk kthehet, ti badihava e kthen sahatin
o milioner, shpirti nuk blehet
e dojna me shpirt ket muzik, kjo vrehet
e bojm ket shit per familje, ti per fame
ty ta kthejne shpinen e per mu cohen nkom
respekt jap per ata qe nzemer mbajne
plumat e juve cojn pluhur, sun mvrajne
dashnia nones, marr fryme hatri saj
une nuk tshaj sjom zot, mekatet sun ti laj
mekatet sun ti laj

Zoti m'fali jeten
m'fali dhe talentin
familja m'dha dashnine, perkrahjen dhe vullnetin
shoket m'dhane guximin dhe besimin mrena vetit
inatcit nuk i zhgenjeva kane arsye per urrejtje

M'shih n'sy
tash kqyre veten
a jam un ai imazhi qe ti ke endrru tan jeten
Fjalt e mia i perkasin vec t'vertetes
Fjalt e tua i perkasin genjeshtres


Ky tekst u dërgua nga Egi AliajKartolina (1)

U krijua nga berti 2016-11-18 15:39:43
Jeta ka sfida
Vullneti m'shtyn përpara
Do njerëz i mendova ndryshe
M'dulën lara-lara

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Noizy:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet