Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Bojm Pak Muhabet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  240Ejj... ti thjesht ma din emrin
Por jo t'kalumen time
Ti thjesht ma njeh grupin
Por jo gjonat intime

Jom lind ne 1 fshat te Shqipëris
Quhet Sukth
Ku shoqnia e rinisë
Hala nuk o zhduk

Viti 1997
Se bashku me familjen
U larguam
Diku Larg

Për 1 jetë ma t'mir
1 te ardhme ma t'mir
Se Shqipnia ne at kohe
Na ofronte vetem Zi

Sa net plot me lot
Per venin dhe per shoke
Koha kalonte
U desh me u bo i forte

Zemra m'u bo cop
Ndjenjat m'u bon t'ftohta
Mendja superxhiro
Ku me nis e ku me stop Vlla

Familja shkonte n'mgjes
Dhe vike naten n'shpi
Shum koh te gjata
Tu pa re edhe shi

Nga nje luft civile
Ne nje luft per mbijetim
Ku asnjoni nuk na donte
Na shifnim me hidhrim

Sikur kena vra dikon
Ose kena vjdh diku
Ku fjala te vriste
Ma shum se i dru

Nejse vitet kalun
Dhe koha ndryshoi
n'2001-shin
O.T.R-in e formoi

Ja nisi per vetmbrojtje
Mos me na shkel me kom
Dikush e zgjodhi boksin
Dikush i zgjodhi kongt

Do me futbollin
E do e ndjeken shkollen
OT to the R
We keep on rolling

Grupi ma i kerkum nga
Scotland Yard
You can ask anyone
From dem London guys

Mosha bon t'veten
E na e bone tonen
Kush e kerkoi
Krejt e moren

South to the east
O.T.R me bisha
Na njohin bota
Hala s'ia kena nis vlla

Mbas 10 vitesh
kthehem ne Shqiperi
Smunja O.T.R
Perhapet ne cdo shpi

Se folem realitetin
Rinine e mbeshtetem
O.T.R me zemer
Ju tregum se jena mbreter

Plot T'rinj permas
Nga 4 ant e Shqiperis
Ushtria nga Kosova
Ushtria Double-G-s

Ktu ia nisi dhe muzika
Tu marr dhe seriozisht
Duda m'dha ndihme
Dhe se pyti kerkon hic

Pat besim n'mu
Si shum e shum tjere
Une s'ia mora ftyren por une
Iu dhashe nder

Mbas gjith ksaj kohe
Shif ku jena sot
Rrezum krejt ca ken
Dhe sot jena on top

Ashtu ka me mbet
Se kto tjert jane t'bute
Heronjt kujtohen
Legjenda s'vdes kurre

Sot takohena ne Europe
Ose diku neper bote
Rrethi jone Çelik
Jo, rrethi jon i fort

Kena pare llom
Sukses me t'bo dom
Eci me koka shteti Bitch
A m'kupton?

Ktu nuk bohet fjal per lojna
Kur permenet O.T.R
Bohet fjale per vite n'rrug
qe ti as n'filma s'i ke pa

Bohet fjal per sakrifica
Ku vllau vret per vlla
Ja rujn shpinen Njoni-Tjetrit
1 per krejt e krejt per 1

Bohet fjal per to fmij
Qe jane rrit n'rrug t'Londres
T'rrit pa non e bab
Tash i sillna krejt botes

Bohet fjal per to lot
I derdh nga malli tepert
Per familjen e shoqnien
Qe lam n'shqipnine e vjeter

Tash hajde m'thuj qe ti vret per ne
Ose hajde m'thuj qe ti vdes per ne
Ti s'e din se cfar do me thon
Qe t'jesh O.T.R perjet

(x2)
Po thu se kishe vra per ne
Po thu se kishe vdek per ne
"Ti s'e din se cfare do me thon...
Qe t'jesh O.T.R perjet"

Shpesh gjinja m'thojn
Ke bo pare i ke Q* nonën
E t'shofin krejt me t'futme
Hajt se ka ky c'ia Q* nonën

Kto sene s'me demtojn
Kto gjeste vec me zgjojne
Se ata qe ma dojn t'miren
Edhe terrin ma ndricojne

Tash xhelozi urrejtje
M'kan bo pak me vesvese
Kto jane pasojat
Qe t'vijn pas gjith suksesit

Njerez me shume ftyra
Lekura me shume ngjyra
Ne çdo situate
Ndrrohen me kry detyra

Tash ndoshta po qesh
Edhe ndoshta s'ta ndjen
Por nuk esht mir t'kafshosh
Doren qe t'ushqen

Se ka thon dikur i mocmi
1 her mundesh me ma kall
Heren e dyte dije se ke humb
1 shok shume t'rrall

Saqe ty ta fal
Se per ty i vjen gjynah
Masi e kalove lumin
Ti nuk thu as ejvalla

Dit e sotit
Perdit I lutna zotit
Rum nga kto mizerie
Rum famijen edhe shoket

Tash fama dhe suksesi
Plot interesi
Plot njerz permas vijn m'thojn
Per ty vdesim

M'vin me qesh
Sesi koha ka ndryshu
Se dikur nuk m'kan dasht
Tash nuk munden pa mu

Me muzike i ushqeva
Ju hina thell n'tru
Ju zbrita poshte n'zemer
Totalisht me i pushu

Se kam fol per jeten teme
Veshtirsit qe kam kalu
Kjo jeta esht thjesht 1 prove
Dhe provat un shum i du

Tu menu dhe per t'kalumen
Nga 1 tjeter kendveshtrim
Tu e pa dhe jeten teme
Sikur t'jem 1 anonim

Dhe ne rast se sheh me kujdes
Eshte 1 film plot drama
Njerez me plot ftyra
Qe folin plot prralla

Eshte si film me aksjqone
Ku humbjet jane t'rralla
Me t'thon drejten shoku jem
Humbjet knej jan nada

Ktu ka vec fitore
S'njofim sen tjeter
Shpinen si Çelik
Falminers shoqnis t'vjeter

Plot her u zhgenjeva
Nga besimi i tepert
Sa her m'kan thon
Qe ti beson si gur i verber

Plot paralajmerime
Nga njerez qe ma dun t'miren
Por une prap iu jap shansin
Se kurr nuk i dihet

Nese ke qellime t'kqija
Ndaj meje kur un t'ndihmoj
Zoti esht i madh Shqipe
Ai nuk di t'harroj

Jap gjithcka per ty
Ve dhe jeten tem n'rrezik
Gati hupi dhe shoqnien
Vec me ty me qen besnik

Mos ma merr per dobsi
Nese te tregoj dashni
Thjesht po t'jap shansin
qe mu sma dha asnji

Se kam zemren qaq t'madhe
Sa ty sta merr menja
Mate B*thën mir
Kur une t'shti mrena

Mos harro venin tond
Rrespektoje ma t'vjetrin
Ska dallim mes nesh
Thjesht Çeshtje Rrespekti

Duhet koh e gjat
Me fitu zemrat tona
1 vit a 2 vjet, ka shum mundsi
T'jene prova

(x3)
Po thu se kishe vra per ne
Po thu se kishe vdek per ne
"Ti s'e din se cfare do me thon...
Qe t'jesh O.T.R PERJET!!"


Ky tekst u dërgua nga  ALDOooo   EnNii   erisaotrNoizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/07/2015


Noizy - Bojm Pak Muhabet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bojm Pak Muhabet".
3. Video është e këngës "Bojm Pak Muhabet", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (9)

4
18
14
13
28
22
8
14
8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 12