Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 30-04-2016
  Noizy po vazhdon të mbaj premtimet. Ai para një muaji kishte pohuar se çdo të premte do të sjell para publikut nga një këngë të re, të cilën e ka sjellë në bashkëpunim me Lil Kolin. “Flight mode”, titullohet projekti i fundit, të cilën e ka publikuar këngëtari para pak kohe dhe e ka shoqëruar me video. Kujtojmë se javën e kaluar, reperi ka publikuar këngën “Ju njoh mir”, i cili ishte ‘Diss’ për reperin kosovar, Gold AG....

 • 15-04-2016
  Noizy ka paralajmëruar se këngët e albumit të tij të fundit do të publikohen të gjitha me videoklip. Reperi po e mban premtimin, ai tashmë ka filluar me publikimin e tyre dhe sot do të publikohet videoklipi i tretë. “Shut the place down” mban titullin kënga që do të publikohet sot, e që është në bashkëpunim me Varrosin. Pas këtij videoklipi ashtu siç ka premtuar artisti nga Shqipëria, edhe katër të premte të tjera ai do të sjell nga një projekt të ri. “Grande” dhe “Not gonna talk” janë projektet e publikuara gjatë dy javëv...

 • 02-04-2016
  Reperi Noizy, ishte dukur punuar rreth albumit të tij të ri. Dje ai publikoi njërën nga këngët e këtij albumi së bashku me videoklip. Noizy ka përgatitur këtë këngë dhe e publikoi dje rreth orëve të mbrëmjes. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/50060 Kjo këngë titullohet “Grande”, qe do të thotë “E madhe” dhe dy producentë kanë krijuar këtë këngë ata janë Djaboom dhe millibeatz nga ekipi i Timbeland-it. Albumi që do të vije nga Noizy, titullohet ZINCITY...

 • 23-03-2016
  Reperi Noizy ka treguar shumë herë për lidhjen e veçantë që ka me fansat e tij, e veçanërisht me fëmijët. Noizy, gjatë vizitës se tij në Zvicër, është fotografuar me disa fansa të tij të rinj të cilët shiheshin shumë të hareshëm për këtë fakt. Reperi, është një nga yjet shqiptare që shumë shpesh edhe një qendër tjetër të fëmijëve në Tiranë. Ai gjithashtu në fundvit vishte si babagjyshi i vitit të ri për të gëzuar fëmijët e jetimores në Durrës....

 • 18-03-2016
  Reperi i njohur Noizy ka qenë së fundmi i ftuar në emisionin 6 ditë pa Ernalin ku ndër të tjerash ka bërë edhe një skub televiziz duke bërë të ditur kështu femrat e estradës me të cilat ka fjetur. Ernali kishte progrmuar në një ekran fotot e disa prej këngëtareve të estradës dhe nëse me ndonjërën prej tyre Noizy kishte fjetur atëherë ai duhet të pinte 1 gotë alkohol. Në ekran u shfaqën fotografitë e Encës, Adelina Berisha, Çiljeta, Rozana Radi, Adelina Tahiri, Dafina Zeqiri, Tuna, Kallashi etj. Kur u zbuluan fotografitë e A...

 • 12-03-2016
  Reperi i njohur Noizy ka qenë i ftuar mbrëmë në emisionin Oktapod përball gazetarit Turjan Hyska ku është përballit me disa pyetje mjaft pikante. Të gjithë jemi në dije i të sherrit që ndodhi në vitin 2012 mes Noizyt dhe rap grupit BabaStars ku kishte ndodhur edhe një rrahje fizike në një nga aeroportet e Zvicrs. E që nga ajo kohë ata tashmë janë në një rivalitet mjaft të ashlër. Mbrëmë Noizy është pyetur nga gazetari rreth Getit, e ndërsa ai është përgjigjjr se nuk e njeh, “Nuk i njoh Babastars. Getoari kush është ai që fitoi...

 • 09-02-2016
  Reperi Noizy ndonëse nuk ka publikuar ende diçka të re për 2016-tën ai prap se prap nuk e ka mohuar se është duke punuar në këtë drejtim. Sot në rrjetin e tij social Noizy ka publikuar një video ku shihet duke treguar studion e tij, vend të cilin ai e konsideron si shumë të rëndësishëm për të madje edhe magjik. “Gjëja ma e mirë rreth shtëpisë sime është studio ime magjike” Dancehall4life ishte mbishkrimi i hip hop artistit shqiptar në këtë video....

 • 05-02-2016
  Reperi i njohur Noizy ka fansa gjithandej dhe shumica prej tyre janë adhurues të tij shumë të flaktë. Duke qenë si të tillë shumë prej tyre janë në gjendje të bëjnë çdo gjë për ta, madje kemi dëgjuar që shumica gërvishtin edhe krahun e tyre të dorës me emrin e idol-it të tyre. Në fakt një rast tjetër kemi tek reperi Noizy i cili për të cilin një nga fansat e tij ka bërë diçka shumë të veçantë. Fansi i tij ka vendosur që pjesën e pasme të kokës ta rruajë me shëmbylltyrën e Noizyt, dhe në fakt ka rezultuar vërtetë interesante....

 • 03-01-2016
  Reperi i njohur nga Shqipëria Noizy ka publikuar sot në rrjetin e tij ocial në Instagram një foto me një mbishkrim shumë provokativ. Ai ka publikuar një foto nga shtrati ku shihet vetëm në pjesën e sipërme, ndërsa ka lënë dyshime që në shtrat me të mund të ishte edhe dikush tjetër. “Po e shikoj atë dhe pyes veten si po e bën kaq mirë? Urime 2016”, ka shkruar ai në mbishkrimin e fotos. Po ç'ka dashur ai të thotë me këtë?...

 • 10-11-2015
  Reperi më i kërkuar shqiptar, pas dhjeta makinave të shtrenjta që ka në garazhdet e tij, vazhdon të këtë pasion makinat cilësore. Teksa gjendej duke drekuar buzë detit, Noizyt i kanë sjelle makinën e re, me luksozia e Mercedes Benz, një S Class e zezë. Sipas specialisteve të motorëve vlera e tregut të kësaj makine shkon 120 mije euro, me kilometrazh 0…...

 • 14-10-2015
  Ky vit për reperin Noizy duket se ka qenë mjaft i “ngulfatur” nga angazhimet dhe bashkëpunimet. Pas këngës së fundit me reperin Escobars “Anytime Anyëhere”, reperi nga Shqipëria tashmë ka përfunduar edhe bashkëpunimin e tij të radhës me Varrosin dhe Lil Kolin me titull “30vet”, raporton Indeksonline. Sipas një njoftimi të Noizyt kënga është gati dhe së shpejti do të publikohet edhe në kanalin Youtube për të gjithë fansat e reperëve. Në ndërkohë që ai ka publikuar vetëm një demo të shkurtër të këtij videoklipi....

 • 06-10-2015
  Reperi Noizy është mjaft i angazhuar me koncerte edhe jasht sezonit veror. Së fundmi ai është i ftuar për të mbajtur një koncert në Zvicër. Por nuk do të jetë vetëm Noizy i ftuar atje, pasi krah tij do të performoj edhe një reperi amerikan i quajtur Escobars. Kopncerit do të mbahet me datën 9 tetor, e ndërsa paki ka publikuar posterin në rrjetet sociale, në mbishkrim Noizy ka shkruar: “Do ta ‘kallim’ Zvicrën këtë të premte”....

 • 03-10-2015
  Reperi i njohur Noizy mësohet se ka performuar mbrëmë në një nga clubet më të njohura në kryeqytetin e Tiranës. Në disa foto që Noizy i ka realizuar gjatë koncertit dhe i ka publikuar në rrjetet sociale shihet se atmosfera ka qenë shumë e zjarrtë. Ndërkohë reperi ka pak kohë që ka publikuar projektin e tij më të ri aktualisht Numer One. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/46165...

 • 27-09-2015
  Reperi i njohur shqiptar Noizy ka fesuar sotë ditëlindjen e tij, një ditë shumë speciale për të që ai ka vendosur ta kalojë me familjen & shoqërinë e tij. Nsohta nuk e keni ditur, por Noizy sot mbush 29 vjeç. Ai ka një kohë të gjatë në skenën tonë dhe tash e disa vite njihet si ndër reperët më të mirë në të gjitha travat shqiptare. Në një foto që ai ka postuar në Instagram Noizy iu ka treguar fansave se ka marrë dhuratë një tortë përplot me fruta që në orët e para të ditëlindjes së tij....

 • 24-09-2015
  Për festën e Kurban Bajramit disa nga këngëtarët e estradës sonë u treguan mjafte solidar. Njëri nga ta ishte edhe reperi Noizy i cili këtë ditë feste ka vendosur që t’i vizitojë disa nga fëmijët në jetimoren e qytetit të Durrësit. Kjo vizitë e reperit mesa duket i gazoi tej mase këta fëmijë. Me këtë rast reperi publikoi edhe disa imazhe nga takimi me ta....

 • 22-09-2015
  Noizy pa dyshim që është njëri nga reperët më të kërkuar të estradës shqiptare. Këngëtari i cili së fundmi ka publikuar edhe këngën e tij më të re “Number one”, pa dyshim që rreth vetes ka edhe një numër të madh të madh të dëgjuesve. Mesa duket Noizy është i rrethuar nga një numër i madh i fansave, madje ka prej atyre të cilët janë adhurues të flaktë të reperit. E kjo shihet më së miri nga një foto e publikuar nga vetë Noizy. Aty shihen qartë se gjatë parakalimit të këngëtarit një numër i madh prej tyre kanë zgjatur duart drejt ...

 • 20-09-2015
  Bukuroshja nga Durresi Daniela Pajaziti është shpallur Miss World Albania 2015 në një spektakël të organizuar nga Revista VIP. Të ftuar të mbrëmjes ishin aktori i famshëm italian Gabriel Garko dhe këngëtaret Era Istrefi dhe Noizy. Si për koiçidencë kurorën e Miss World e fitoi pikërisht ish e dashura e këtij të fundit Daniela Pajaziti. Edhe pse kohë më parë kjo lidhje u mohua nga reperi, ai kishte thënë që Daniela i kishte shfrytëzuar fotot me Noizyn për përfitim dhe interesa, raporton Indeksonline. Për dallim nga vitet e më...

 • 19-09-2015
  Kënga e shumëpritur nga Noizy #NumberOne është publikuar në kanalin zyrtar të Noizyt në YouTube. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/45849 Pas publikimit, kënga në një kohë të shkurtër mori shumë pëlqime pozitive dhe duket që edhe kjo këngë si shumë këngët tjera nga Noizy do të kalojë 1 milionë shikime. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/45852 Sipas disa skenave luksoze duket se për xhirimin e videoklipit janë bërë investime të mëdha. Ne fillim te ketij m...

 • 11-09-2015
  Reperi Noizy dhe aktori Blerim Destani janë duke qëndruar me pushime në Francë. Nga atje ku edhe janë duke publikuar vazhdimisht pamje së bashku, raporton Indeksonline. Ndërsa së fundmi Noizy ka publikuar edhe një video ku në mbishkrim ka shkruar “ Me të dashuren e Blerim Destanit”, ndërsa në video është shfaqur një grua e moshuar edhe kogja në peshë e cila është afruar për foto me aktorin....

 • 15-08-2015
  Reperi i njohur, pas rregullimit të trupit, po shfaqet shumë shpesh i zhveshur, duke ju bërë reklam masive muskujve. Noizy, në një nga fotot e fundit e prek zogun, njejtë siç bën këngëtarja Altuna Sejdiu - Tuna, e cila në sajë të këtij gjesti, e ka trashëguar edhe nofken Zogu. Noizy, është i pari mashkull në estradë që bën diçka të tillë. Se a do ti ndezë ky gjest, na tregon koha....

 • 08-08-2015
  Reperi nga Shqipëria Rigels Rajku, i njohur si Noizy, ka shumë fanse gjithandej. Noizyn e pëlqen shumë edhe një vajzë nga Podujeva që quhet Mirjeta. Para një kohe kur reperi e kishte takuar, ajo kishte qenë në karrocë si invalide. Asaj kohe Noizy i kishte thënë të resë se duhet të ketë shpresë e ti marrë ilaqet me rregull. Kjo e fundit, e kishte premtuar Noizyn se do të bënte çmos që të ngritej nga karroca dhe të ecte në këmbë të veta. Dhe, mrekullia ka ndodhur. Mirjeta tashmë ecën vetë, e këtë gjë e ka zbuluar në një nga mbrëmjet ...

 • 26-07-2015
  Reperi nga Shqipëria Noizy, gjatë ditës së djeshme ka performuar në qytetin e Prishtinës, ku u prit nga një numër i madh i fansave të tij. E pas kësaj reperi në rrjete sociale kishte publikuar foto nw tw cilat shihen disa orë edhe zingjirë nga ari qw duket tw kenw vlerw tw madhe. Të njejtën gjë bëri kohë më parë edhe reperi me famë botërore Fifty cent i cili ditë më parë kishte paraqitur një kërkesë për falimentim në emër të tij, raporton Indeksonline. Sa është e vërtetë pasuria e reperëve tanë të cilët nuk hezitojnë të duken në...

 • 21-07-2015
  Ai dikur ka qenë boksier rruge në SHBA dhe për këtë arsye trupi i tij përherë ka qenë në formë. Por, pas largimit nga kjo punë dhe inkuadrimit masiv në muzikë, Noizy e la pak pas dore vetën, me ç'rast shtoj disa kilogram. E, tani ai sërish i është kthyer palestres dhe ushtimeve intenzive, bile burime të afërta me të thonë se Noizy eshtë fiksuar pas krijimit të muskujve. Reperi gjatë gjithë kohës shtyhet me shokë se kush e ka bërë trupin më të mirë....

 • 14-07-2015
  Reperi i njohur Noizy mbërëm ka pësuar një akisdent të vogël në autsostradën Tiranë- Durës. Ai nga shpejtësia e madhe ka dalë nga rruga me autromjetin të cilin e drejtonte duke dalë në livadhet e autostratës. Por, fatmiërësiht përveq disa dëmëve të vogëla materiale, nuk ka pasur lëndime në njerëz....

 • 12-07-2015
  Reperi i njohur Noizy ka qenë sot i ftuar në emisionin 1 kafe me Labin në RTV 21. Në një intervistë ekskluzive ai ka rrëfyer disa nga detajet e realizimit të projekteve të tij më të fundit. E kur jemi pikërisht tek projektet muzikore, i pyetur nga Labi se nëse ka në plan ndonjë bashkpunim Noizy u shpreh se nuk dëshiron të ketë fare bashkpunim me këngëtaret femra të estradës. Ndonëse shënon disa bashkpunim me këngëtare si: Çiljeta Xhilaga, Zanfina Ismaili etj. Ai tha se bashkpunimet tani e tutje dëshiron ti bëjë me miqtë e t...

 • 01-07-2015
  Reperi i njohur Noizy ka publikuar sot këngën e tij më të re e cila titullohet Turn Up My Money. Për këtë këngë ai ka bashkpunuar me Ada Satka. Kënga është publikuar në youtube pa videoklip, vetëm në versionin audio+lyrics....

 • 23-06-2015
  Rep këngëtari Noizy, ka shumë shoqëri. OTR është një grup me shumë artistë dhe njerëz që e duan repin. Së fundi, pjesë e këtij labeli kanë filluar të bëhen edhe disa të huaj. Noizy këto ditë po kalon kohë të bukura me shokë pranë detit. Njërin prej tyre, reperi shqiptar e ka zgjuar nga gjumi duke e ngacmuar, më skatë duke e lagur me ujë. Pas këtij veprimi kanë vërshuar disa të shara nga shoku i lagur. Shikoni videon: https://instagram.com/p/4R2TOvSvv8/...

 • 12-06-2015
  Po afron finalja e madhe e Big Brother Albania. Ky edicion është konsideruar si më kontroversi për shkak të debateve të pa rreshtura dhe skenave erotike. Favorit për ta fituar këtë Big Brother llogariten Leonora dhe Fatjoni. Ky i fundit është përkrahur edhe nga Noizy, i cili e ka postuar një video ku thotë se konkurrenti në fjalë është fans i tij dhe i OTR. Se a do të ndikoj kjo thirrje, mbetet për tu parë nesër mbrëma. Shikoni videon: https://instagram.com/p/3yyUygyvj8/...

 • 22-05-2015
  Reperi i njohur shqiptar Noizy, është një ndër këngëtarët më aktiv në skenën muzikore. Duke e ditur që Noizy është shumë i kërkuar për të performuar nëpër vende të ndryshme , ai ka oferta edhe për kontrata . Por këngëtari sot me nje fotografi të postuar në Instagram ka treguar që nuk firmos kontrata nësë nuk i ka 6 shifra, se a do të ketë kontrata të këtij lloji mbetët të shihet....

 • 15-05-2015
  Reperi i njohur Noizy ka treguar edhe më parë nëpërmjet rrjeteve të tij social se ai është shumë i lidhur me fëmijët, madje ai shumë shpesh vizition edhe jetimoret, siç është rasti në jetimoren e Durrësit, ku thotë se ka ca miq të vegjël atje. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/42408 Së fundmi ai ka postuar në rrjetin e tij social në facebook disa fotografi ku shihet me djalin e një miku të tij i cili nuk jetonë më si dhe së bashku me fëmijët e tjerë të jetimores. Madje Noizy tashmë cilësohet s...


Faqet:
1
>
>>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017