Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Dashuri Rinore Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O dashuri rinore,
si era e vjeshtes vjen,
Dhe perseri si era shkon,
trishtim ne zemer me le.
Me puthje te embla erdhe ti,
as sot un nuk e di.
Jo s’e kuptova cfare ishe ti,
nje djall apo hyjni

Refreni:
Por koha shpejt kalon,
si hera,qe gjethet rrezon
Endrrat e mija u shuan
sa nuk ishte von.
Jo sdo gaboj perseri,
per mua kjo ish nje mesim.
Serish pranvera vjen,
nje dashuri tjeter te sjell

I vogel isha une ateher,
se njihja pabesine
Por jeta per cdo dite te meson,
sa here qe ti gabon
Me puthje te embla erdhe ti,
as sot un nuk e di
Jo se kuptova cfar ishe ti,
nje djall opo hyjni

Refreni :
Por koha shpejt kalon,
si hera,qe gjethet rrezon
Endrrat e mija, u shuan
sa nuk ishte von.
Jo sdo gaboj perseri,
per mua kjo ish nje mesim.
Serish pranvera vjen,
nje dashuri tjeter te sjell
Nonda Kajno
Publikimi: 20/09/2016
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Nonda Kajno


Nonda Kajno - Dashuri Rinore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuri Rinore".
3. Video është e këngës "Dashuri Rinore", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente 0