Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Ma Dhe Buzën Ngjyrë Shegë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ma dhe buzen njgjyre shege
Syrin tend, qe me la pa mend
Kur me puthje dhe kur qeshje
Belbezoja,emrin tend.

Sa t’kam dashur vetem une
Asnje tjeter, jo jo nuk di.
Trupi yt esht’ si nje lume
Ku notoj,dhe not nuk di.

Refreni:
Ne u mbytsha n’ate lume,
Tjeter varr, jo nuk kerkoj.
Le te kete dallge shume
Vec atje un do t’notoj.
Vec ne t’pafsha ndonje tjeter,
Qe noton ne lumin tim.
Do te ik, dhe me sdo kthehem,
Ty do t’kem vec nje kujtim.

Me dhe stinen e pranveres,
Dimrin tim e cove larg.
Rrotull kam me qindra njerez
Por si ty, asnje nuk ngjan.

Sa t’kam dashur vetem une,
Asnje tjeter, jo jo nuk di.
Trupi yt esht’ si nje lume,
Ku notoj,dhe not nuk di.

Refreni :
Ne u mbytsha n’ate lume,
Tjeter varr, jo nuk kerkoj.
Le te kete dallge shume,
Vec atje un do t’notoj.

Vec ne t’pafsha ndonje tjeter,
Qe noton ne lumin tim.
Do te ik, dhe me sdo kthehem,
Ty do t’kem vec nje kujtim.
Nonda Kajno
Publikimi: 18/10/2016
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Skënder Rusi


Nonda Kajno - Ma Dhe Buzën Ngjyrë Shegë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ma Dhe Buzën Ngjyrë Shegë".
3. Video është e këngës "Ma Dhe Buzën Ngjyrë Shegë", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente 0