Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Princeskes Se Vogel Meril Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sot e mbushe ti vitin e pare
Qe ke ardhur o ne kete jete,
O Meril, o e vogla e bukur ,
Ne gjith boten si ty s’do te ket
Zeri yt eshte kenge perhere
Melodija e bukur e moshes,
Vogelushja me e bukur e Korces,
Je ti mbeska e ime Meril

Refreni :
Eja ti eja,ne kraht e mija,
O zog I vogel qe vec ciceron
Ti je pranvera,je dashurija
Me doren tende,ti m’ledhaton

Se do ikin o vitet me radhe
Ti do rritesh do behesh e madhe,
Kur te veshesh fustanin e bardhe,
Nuk e di a do jem apo jo.

Po kudo, qe un te kem shkuar,
Sa do larg qe un mund te kem ikur,
Bej nje ze te me thuash ti mua,
Qe Merilka e jote te do

Si ujet e lumit. Do ikon vitet.
Ti mbeska ime e madhe do t’jesh,
Dhe do kujtosh ti, e mallengjyer,
Ditet e bukura qe bashk po kalojm

Ti bekimin mer sot nga une
O moj mbeska ime e dashur
Une I shoh keto dockat e tua
Neper thinjat e mija kerkojne

O Meril o e vogla e bukur
Sot e mbushe o vitin e pare.
Vogelushja me e bukur e Korces
Je gezimi I yne perher.

Eja ti eja,ne kraht e mija,
O zog I vogel qe vec ciceron
Ti je pranvera,je dashurija
Me doren tende,ti m’ledhatonPublikimi: 13/10/2014


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente 0


Nonda Kajno - Princeskes Se Vogel Meril
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Princeskes Se Vogel Meril".
3. Video është e këngës "Princeskes Se Vogel Meril", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.