Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Si Yll Ne Galaktike Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Po ndiqja unë avionin
Si zogu i vetmuar
Tek ngjitej lart.
Prej meje të largonte
Dhe në çdo kilometër
Me kapte një mall.

E kotë të përshëndesja
të thosha sa të dua,
u trete larg.
Krahët, zemra ime,
ngjanin degët e një peme
në dimrin acar.

Diku, në mëndjen time
mbetën, ato mijra fjalë
që dot nuk t’i thashë.

Ref: Nëpër ikje, veten s’e gjej
bie, thyhem si një gotë qelq,
kur ti kthehesh e të kam pranë
copëzat e shpirtit mbledh

Mbeta, mbeta në aeroport
duke pritur e përcjellë ty
shpesh më duket se jam një yll
që humb në galaktikë.

Hapat ndalja rrugës
Mbështjellur me vetminë
flisja me ty.
Dhe qielli më vështronte
nuk di se si më dukej
nje njolle gri.

Pse në ktë botë të çmendur
plot zhurmë edhe rrëmujë
të dashuroj?
Mbahem fort pas teje
lidhur tek një fije shprese
që nuk e lëshoj.

Ti je pritja ime,
ëndrra që më zgjon ngaherë,
si diell në mëngjes.Nuk kemi video për këtë këngë.


Nonda Kajno
Publikimi: 24/03/2016
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Irma Kurti


Nonda Kajno - Si Yll Ne Galaktike
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Yll Ne Galaktike".
3. Video është e këngës "Si Yll Ne Galaktike", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente 0