Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Mbas Kaq Vitesh Ne Korce Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mbi qytet.
Per cdo nate hena e bardhe syrin hedh
Dhe catite i ndricon ngadale
Nje kitare
Tingujt nxjer si nje shpirt
Dhe ne dere i troket dashurija e pare

Refreni :
Mbas kaq vitesh me ty ne Korce
Ne bulevardit ecim te dy
Sa e bukur Korca e jone edhe ti ( 2 here )

Para kohesh
Ne kte vend drit e bardhe e lirise
Ktu u ndez diku neper nate
Ne nje shkolle
Gjuha shqip keta voglushe
Ktu ne Korce
I shnderoj ata ne pishtare

Refreni :
Mbas kaq vitesh me ty ne Korce
Ne bulevardit ecim te dy
Sa e bukur Korca e jone edhe ti ( 2 here )

Te dy Korca po na prêt ne sot
Ky qytet aristocrat
Zonje e vjeter qe nuk haron dot
Serenatat ne sokat ( 2 here )

Refreni :
Mbas kaq vitesh me ty ne Korce
Ne bulevardit ecim te dy
Sa e bukur Korca e jone edhe ti ( 2 here )Publikimi: 01/09/2015
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Nonda Kajno


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente 0


Nonda Kajno - Mbas Kaq Vitesh Ne Korce
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbas Kaq Vitesh Ne Korce".
3. Video është e këngës "Mbas Kaq Vitesh Ne Korce", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.