Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Cigarja Në Buzët E Tua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ti një cigare mban në buzë,
tymi i saj më mbulon lehtë,
shikimi yt ngulur diku
dhe asnjë fjalë me mua s’flet.

Valixhja hesht tej në një cep
më pret për udhëtimin tim,
jashtë dielli ngroh dhe është pranverë
por në këtë dhomë fryn erë dhe shi.

Refreni:

Koha ikën si e çmendur
ndaj leksion nuk të mbaj dot,
dua vetëm larg të tretet
mërzitja e kotë.

Nesër nisem përtej detit,
vallë distanca të frikëson?
Ndjenja s’është dëborë që shkrihet
sapo bie në tokë.

Bisedën tonë jo,
s’di nga t’ja nis,
rreth nesh ka plot
mjegull dhe ngricë,
mjegull dhe ngricë.
Cigaren fike
të bëhet prush dhe hi,
fjala “të dua”
të digjet në buzë.

Strofa e dytë:

Unë do të jem një pikë lot
që nën qerpik fshihet ngadalë,
unë do jem tek ajo pemë
ku ty të dhashë puthjen e parë.


Do t’më gjesh ti tek një muzg
që çdo prag mbrëmje prisnim bashkë
dhe pritja s’do të lërë pagjumë,
nuk do të zgjatet si litar.Publikimi: 28/03/2017
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Irma KurtiMë Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente mbi këtë këngëNonda Kajno - Cigarja Në Buzët E Tua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cigarja Në Buzët E Tua".
3. Video është e këngës "Cigarja Në Buzët E Tua", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.